Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi székrekedéssel mit...

Terhességi székrekedéssel mit kezdjek?

Figyelt kérdés

37 hetes vagyok, 2 hete székrekedésem van, emiatt kijött az aranyerem is.Mindennap eszek zöldséget, gyümölcsöt, iszok gyümölcs levet és tejet is.Már ki vagyok teljesen.

Esetleg van valami hashajtó ami ilyenkor szedhető?


2011. okt. 25. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sok sok aszalt szilva,rostban gazdag ételek. De az aszalt szilva tuti jó :)
2011. okt. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én is küzdök pedig én még csak a 7. hónapnál járok. Nem segít se a szilva, se a rostos kaják, se a keserű víz... Marad a kínlódás. Gutalaxot azt mondta a védőnő lehet bevenni. Próbáld meg azt.
2011. okt. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szilva - minden formában, napi 1 natur jughurt éhgyomorra (keverhetsz bele szilvalekvárt, úgy a tuti) plusz rengeteg folyadék, nagy séták (tehát mozgás) illetve rostos gyümölcsök. Nekem szülés előtt durván kijött az aranyerem, mert nem vettem elég komolyan ezt a székrekedés témát, így csak császárral szülhettem.... Szóval, időben el kell kapni és orvosolni kell a dolgot.
2011. okt. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ja és Laveolac szirup!!!
2011. okt. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem szabad hogy a kaki sokáig bentmaradjon, mert besülhet és mehetsz a proktológiára.

Nekem sem használt a szilva, activia, sok gyümölcs+víz.

Az utolsó másfél hónapban beöntöttem magamnak, meg előtte bekentem a popsim Sperti krémmel, meg utána is.

Az nagyon jó aranyér krém és terhesség+szoptatás alatt is használható.

2011. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mira víz mértékkel iható terhesség alatt is.
2011. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én még nem szenvedek ettöl, de szerintm én is fogok nem soká. Én arra gondoltm, ha nem fog menni akkor kipróbálom a gyerekeknek való kuppot. Vagy mikor mütöttek akkor kaptam eva-kupot és így nem kelett beöntést csinálni.

De nagyanyáink a szappant használták. Egy kis darabot bedugtak és pár perc mulva megszünt a szenvedés.

20 hetes kismami.

2011. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nos időnként néha én is ezzel küzdök. Nekem se váltak be a természetes dolgok (szilvalekvár, tej, narancslé, sok folyadék). Mondjuk nekem tuti a vas is megfogja, mert kell szednem, de ugy döntöttem, kétnaponta szedem, így azóta valamellyest jobb. Amit viszont megfigyeltem, hogy a Lidl-ben lehet kapni teljes kiőrléső magvas kenyeret, és ha csak azt eszem sima kenyér helyett, akkor jobb a dolog. Amúgy hallottam, hogy az olajos magvak jó erre a problémára. Valamint védőnőm a csemegekukoricát is ajánlotta, mondjuk azt nem nagyon próbáltam. Mikor nagyon gázos volt már a helyzet, akkor a védőnőm tanácsára vettem dulcolaxot ( kúp formájában) és ezzel könnyítettem magamon. Ezt nyugodtan használhatják kismamák is. Valamint van a Laevolac szirup, na az is jó volt. Azt is a védőnő tanácsolta. Este egy kupica, aztán reggelre jó is minden. Persze én is a természetes dolgokat részesítem előnyben, de ha már nagyon nem ment, akkor ezek beváltak. Valamint még ezt a két dolgot is ajánlotta a védőnőm, de ezeket nem próbáltam, de azért leírom: Naturcare, Tamarin lekvár. Remélem tudtam segíteni.
2011. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ebédelj a barátnőmnél:) Viccen kívül, olyan olajosan főz hogy hiába már egy hete székrekedésem volt náluk megebédeltem, elszámoltam háromig és go a wc. Kipucolódtam teljesen, szóval nekem megvan a recept : olajban sült dolgok pl rántott hús.
2011. okt. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Kerria ***** válasza:
Laevolac szirup, és/vagy savanyúság lé (káposztalé) nálam ez vált be igazán :)
2011. okt. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!