Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehetek terhes, ha második...

Lehetek terhes, ha második napja reggeli látászavarom van? Nem szédülök, nincs hányingerem, csak kissé zúg a fejem, és furcsán látok. Tegnap ezelőtt reggeliztem, ma nem. Ugyanúgy előjött.

Figyelt kérdés
2. napja furcsa rosszullétem van. Úgy látok nagyjából fél óra-órán át, mintha egy filmben kikockáztak volna valamit, és közben minimálisan zúg a fejem, alig észrevehetően. Egyáltalán nem szédülök és nincs is hányingerem. A látás zavarának tetőpontja, amikor ezüstös színnel esik ki a látoterem az egyik oldalirányban. (tegnap jobb oldali, ma a bal oldali szemem csinálta ezt. ) Nagyon furcsán írtam le, de ennél jobban nem tudom. Utánakerestem, és ezek jöhettek szóba: terhesség, látászavar (2 hónapja voltam szemészeten és minden rendben volt), agydaganat, szem artériájának elzáródása (csak nem), magnéziumhiány. Lehet ez terhesség? Fogamzásgátlót szedek kb 2 éve folyamatosan.

2015. ápr. 14. 09:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve amikor elmúlik, kisebb fejfájás követi. Egyáltalán nem szokam kávézni, de tegnap és ma is ittam, hátha csak vérnyomáscsökkenés (olyasmi tünet tulajdonképpen), de nem használt. Magnézium pezsgőtablettától elkezdett elmúlni, és mostmár teljesen elmúlt. Holnap kipróbálom, hogy azzal kezdem a napot.
2015. ápr. 14. 09:44
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem terhességi tünet. Inkább keress fel egy orvost, mert komolyabb gond is lehet. Persze azért csinálj egy tesztet, hogy kizárják a dolgot, de amúgy is kérnék, ha valami olyan vizsgálatra küldenek, ami árthat a babának.
2015. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapvetés, hogy a google-ről nem diagnosztizálunk, mert öt perc alatt bármiből megállapítod az agydaganatot. El kell menni orvoshoz.


Terhes meg valószínűleg nem vagy, bár csak az ehhez kapcsolódó adatokat nem írtad le: késik-e a menstruációd. Valószínűleg nem, tehát nem vagy terhes.

2015. ápr. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vérnyomásingadozás. Napi 2-3 liter folyadék megvan?
2015. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Rendesen volt vérzésem, nagyjából a folyadékbevitel is megvan, viszont folyton "nem vagyok éhes", persze eszegetek, de nem annyit amennyit kéne. Köszönöm a válaszokat, holnap jutok el rendelésre, csak addig is kíváncsi voltam :) Szép napot nektek :)
2015. ápr. 14. 10:29
 6/9 anonim ***** válasza:

ennyire nem akarhatsz gyereket, hogy a józan eszed zsebre vágod...

Ennek feltehetően semmi köze terhességhez, ellenben millió más okozhatja.

2015. ápr. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is menj orvoshoz, mert távdiagnózist itt senki nem fog felállítani!

Nem bíztatni akarlak, de az első terhességemnél 9 hetesen nekem is volt ilyen látászavarom, és ész nélkül vágtattam a dokihoz (mert azt hittem, agydaganat). De szerencsére csak a várnyomásom ingadozott az akkor negyven fokos nyári melegben.

Majd írd meg, mi derült ki.

2015. ápr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor tapasztalod a rosszullétet, mérj vérnyomást. Egyébként lehet, hogy jó volna naponta többször is megmérned, utána az eredménnyel menj el a körzetihez, majd továbbküld. Szerintem vérnyomásprobléma lesz.
2015. ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Evős problema van: tulsagosan elhanyagoltam az evest, mert eleg komoly stresszhatasokat kaptam az utobbi idoben... konkretan ehes sem vagyok (egyebkent azota sem, de azert probalok enni). A vitaminok, asvanyi anyagok, kicsit kevesek, ezeket is potolgatnom kell. Nameg enni, es akkor teljesen elmulik a rosszullet. Koszonom a gyors valaszokat! :)
2015. ápr. 25. 00:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!