Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A streptococcus fertőzés a...

A streptococcus fertőzés a szülés során fertőzhet csak? Mi van akkor ha egész terhesség alatt jelen volt csak nem vették mészre? Lehet ettől kicsi a baba? És akkor milyen problémákat okoz a babunál?

Figyelt kérdés
2008. aug. 27. 18:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én hordozó vagyok.Minden komolyabb gond nélkül megszületett a lányom.

Nem lesz semmi baja a babádnak,mert a magzatburok azért van,h megvédje.Ezért is mondják,h megrepedt burokkal azonnal kh-ba,mert megnő a fertőzésveszély.Ettől nem lehet kicsi a baba.A streptococcus a hüvelyflórádban lakik,és akkor fertőz,amikor a gyermek áthalad a szülőcsatornán.

2008. aug. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Itt találhatsz orvos általi választ a kérdésedre!: [link]
2008. aug. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Itt találtam: [link] A terhesség vége felé a hüvelyben észlelt Streptococcus B baktériumok a babánál fertőzést, pl. tüdőgyulladást okozhatnak.Nagy valószínűséggel semmi következménye nem lesz a fertőzésnek, a baba védelmében viszont jobb lenne mielőbb kivédeni a baktérium fertőzést, egy megfelelő antibiotikum kúrával. Számos olyan készítmény van, amelyik minden gond nélkül adható terhességben.
2008. aug. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!:-))))
2008. aug. 27. 19:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia. Sajnos én írok neked egy rosszul végződött esetet is. Nálam megtalálták a 36 heti vizsgálatnál, de erről én már nem szereztem tudomást, mivel ennek az eredményét már a szülőszobára küldték. Amikor be kellett mennem a 40. betöltött héten, a szülésznő tájékoztatott a fertőzésről, és a kérdésemre elmondta, hogy ez minden második kismamánál előfordul és nem nagy jelentősége van, majd szülés közben kapok antibiotikumot és minden rendben lesz. A szüléskor meg is kaptam és amikor jöttünk volna haza a kislányommal, közölte velem a gyerekorvos, hogy kimutatták a babánál a fertőzést és kezelésre van szüksége. Sajnos 10 napos volt amikor végre hazajöhettünk.

Ezzel persze nem megijeszteni akarlak, de sajnos így is végződhet.

Üdv, 6 hetes kislány anyukája

2008. aug. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!