Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismama is ennyire nehezen...

Más kismama is ennyire nehezen dönti el/ennyit vacillál születendő gyermeke nevén? Egyszerűen nem tudom, hogy az eszemre, vagyis inkább az apára, vagy a szívemre hallgassak

Figyelt kérdés

Már írtam hasonló kérdést,és akkor úgy nézett ki a dolog,hogy megbarátkoztam apa által választott névvel.De! azóta voltunk(tegnap)4D UHon,ahol is nem éreztem meglátva őt,hogy illene rá a név.Sokkal jobban hajlanék arra a névre,amit már jó rég megálmodtam(elhatároztam) neki.Csakhogy az nem igazán magyar,és a férjemnek nem tetszik.Sőt,tudom,hogy a család is húzná a száját(akár csak a nagy fiunk esetében,már terhesen fikázták a nevet,persze megbarátkoztak vele)Viszont a férjem által választott név sem tetszik mindenkinek,már erre is hallottam megjegyzést :-( Annyi az előnye,hogy magyar régi név(nem ősi) és jól is hangzik a vezetéknevünkhöz,vagyis jobban mint az én változatom.Bár a fene se tudja

Szerintetek nagy önzőség,ha én döntök egyedül?Nem szívesen veszekednék emiatt senkivel.Vagy legyen 1.neve az apáé,2.az enyém,és még így is lehet esély rá,hogy úgy szólítom ahogy én akarom?

26+5hetes vagyok már.

bocsi hogy ilyen hosszú lettem.És aki ráismer a régebbi kérdésemre,elnézést tőle,de engem ez most nagyon foglalkoztat


2010. febr. 20. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha passzol a két név,akkor kaphatja mind a kettőt.Ha viszont nem akkor szerintem keressetek egy harmadikat ami mindkettőtöknek tetszik.


Esetleg leírhatnád a neveket és tudnánk véleményt mondani.

2010. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én már kb. 10 évvel ezelőtt kitaláltam, hogy hogy fogják hívni a gyermekemet, ha kislány lesz. A férjemet ekkor még nem is ismertem. Mindig mondtam a férjemnek, hogy márpedig az én lányomat, így fogom hívni. Rám hagyta. Terhes lettem, kitartottam az általam választott névnél, holott mindenki húzta a száját. Micsoda? Van ilyen név? kérdezte mindenki. Néha elbizonytalanodtam. A férjemnek mondtam, hogy ha tud szebb nevet, ám legyen. Nem tudott.

Gondolkoztunk két keresztnéven is, ha a férjem nem adta volna meg magát, emelett döntöttünk volna mi is. Azért apának is van beleszólása a baba nevébe, szerintem!

2010. febr. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nevet kell választani, amivel maximálisan meg tudtok békélni mindketten. (A nagyszülők nem számítanak)

Lehet hogy furcsa lesz, amit írok, de ha olyan neve lesz, ami apának nem tetszik, akkor lehet, hogy nehezebb lesz jó kapcsolatot kialakítania a gyerekével, ennyit meg nem ér az egész.


És még egy tipp: mi SENKInek nem mondtuk el a nevét (csak a másodiknál csináltuk így, az elsőnél mi is "bebuktuk ezt"), mert úgy nem tudnak sem befolyásolni, sem elvenni a kedveteket egy adott névtől. Gyorsan megszokják, és a terhesség alatt meg nem duruzsolják tele a füled, hogy nem kéne inkább "így és így" hívni...

2010. febr. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

szia! a kislányom nevét a születése előtt néhány órával döntöttük el, akkor már 1 héttel voltam túl a kiírt időponton! a doki másnap már indítani akarta a szülést, de az elhatározásunk után egy órával a lányom végre elérkezettnek látta az időt :) nem akart addig megszületni, amíg nem volt neve :)

de viccet félretéve, szerintem nem vagytok még elkésve. ez egy fontos döntés, persze, hogy rágódik rajta az ember. és lehet, hogy pár hét múlva egészen más nevet súg majd az ösztönöd. a család úgyis megszokja és lehetetlen olyan nevet választani, ami mindenkinek tetszik. a lényeg, hogy úgy érezd, jót választottál a kicsidnek.

nekem gyerekkorom óta kedvenc nevem a viktória, de a sóginőm és az anyósom is viki. így ezt a nevet eleve kizártam. aztán az utcsó pillanatban a liza viktória nevet választottam :)

még van pár heted, agyalj nyugodtan, ez természetes :)

2010. febr. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is nehezen döntöttem. 1 hete van egy közösen választott nevünk és úgy néz ki, hogy ez is marad(39 hetes vagyok). Nálunk a fiamnak a párom "adott" nevet, persze úgy hogy rábólintottam, nem csak önhatalmúlag. Most megbeszéltük, hogy én fogom kimondani a végleges nevet. A 20 hét körül leírtunk, kb 10-12 nevet egy papírra és mindig húzogattunk ki neveket. 4 név maradt, mindegyikhez volt egy érv. Így én már nyugodt szívvel választottam a 4 név közül, mert tudom, hogy bármelyik legyen, az a páromnak is tetszik :) Próbáljátok meg a mi "technikánkat", hátha bejön. Időtök még van :)
2010. febr. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk is hasonló a helyzet. Nem tudjuk eldönteni.

De sajnos nekünk már nincs is annyi időnk, mint Nektek.

Pláne, hogy a férjemet már hiába kérdezem, mert nem mond semmit, mivel mindig ezzel nyaggattam.Most van körülbelül 10 lehetséges név, amiből nem tudom hogy melyik az igazi.

Az első kisfiunknál nem volt gond. Tudtuk mit akarunk, az elejétől fogva,és az meg is maradt. És akkor, jól döntöttünk. De most, egy olyan hülye helyzet van, hogy hihetetlen. Ugye a férjemet sem akarom piszkálni mindig ezzel,de amikor mégis megkérdezem, akkor azt mondja, hogy jó, ez jó lesz. :)

De tudom hogy nem. Csak rámondja, mert eleinte kétnaponta változtattam. Naná hogy megunja. Így most a 7 éves kisfiunkkal próbálok kitalálni valamit.

De szerintem valamelyik nap, leülünk mind a hárman, és eldöntjük, hogy mi legyen a kis tesó neve, aki szintén fiú.


Remélem tudtok dönteni.

Eddig milyen neveket találtatok?


37+2 hetes

2010. febr. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.az "írjunk össze több nevet" módba nem hajlandó részt venni.Nem az,hogy nem érdekli,de neki nincs idegzete ezzel foglalkozni,de érdekes mód,amiket én írtam eddig össze,az egyik sem tetszik neki.Húzza a száját.A nagy fiunk nevét ő hozta fel,és mivel nekem is tetszett(egyből)rábólintottam-pedig akkor még sehol sem volt a mi Bendegúzunk.

Viszont amikor ő megszületett,elhatároztam,és azóta is mondogattam,hogy ha még egy fiunk lesz Ő Alexander lesz.(a férjem nagybátyja Sanyi volt,és nagyon szerették egymást,de korán elhunyt-ezért lenne a "Sanyi"

Viszont mikor kiderült,hogy tuti fiú,elkezdte,hogy az mégse jó,így meg úgy.És hogy miért nem András?!

Nem is lett volna gond,mer pár hét alatt megbékéltem vele,de tegnap óta újra kételkedem.Viszont tényleg nem szeretnék emiatt vitázni.

Milyen észérveket használjak?Vagy legyen András Alexander,mert fordítva nem hangzik olyan jól.És úgyis én vagyok vele itthon többet(férjem csak 7végente van,külföldön melózik) és ha így fogom hívni,előbb utóbb megszokja majd?

2010. febr. 20. 17:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Szerintem összeillik az András Alexander, de nekem az András név nem tetszik.

Mi is a Bendegúzt szerettük volna a kisfiunknak,de valahogy elfelejtődött. De tetszik. Ti hogy becézitek?

De visszatérve a kérdésedre.

Ha Te nem érzed úgy, hogy ez Neked tetszene, akkor miért mennél bele? Fura hogy a pasiknak nincs türelme ahhoz, hogy "üljünk le, és nézzük át a neveket".

Nálunk ez el is maradt. Amint írtam is, hogy ezt szerettem volna. De a férjemnek sincs türelme.

Sajnos okosat nem tudok mondani Neked, mert nem vagy Te sem könnyű helyzetben.

Ha úgy hívod majd a két név közül,ahogy Neked tetszik, biztos megszokja majd,de ha Apa másképp hívja? Az is fura lesz.

Más név nincs a "listán"?

2010. febr. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
17.04-es vagyok. Nálunk ugyebár a párom választott először (akkor én Dominik-ot szerettem volna, de az is tetszett, amit ő mondott) Végül úgy bólintottam rá, hogy a következő gyerek nevére én mondom ki a véglegeset. Ha akkor nem "állapodtunk" volna meg ebben, akkor most ezzel érvelnék. Az első lehetőség az övé volt. Meg azt írod, hogy eleinte tetszett neki az Alexander, akkor biztos most is tetszik, csak az András szimpibb neki. Nekem az Alexander szimpibb, nem tudom, hogy becéznétek, de nekem tetszik, hogy Alex, olyan kis vagány srácot tudok elképzelni és felnőttként is jó név.
2010. febr. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!