Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Algopyrint bevehetek fejfájásra?

Algopyrint bevehetek fejfájásra?

Figyelt kérdés
Még nagyon az elején vagyok, 4-5. hét. Tudom, hogy panadol az ajánlott, de nincs itthon meg amúgy az nem is olyan hatásos nekem(ezért nem tartok itthon,majd veszek)
2015. ápr. 17. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
igen, nekem azt adtak lázra.
2015. ápr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Paracetamol tartalmú bár jobb, algopyrin sem árt. Ráadásul 6 hetes se vagy szóval még nem is árt az ilyesmi.
2015. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm! amúgy alapvetően nem árt csak a másik jobb? én azt hittem kimondottan nem szabad terhesség alatt algot bevenni.
2015. ápr. 17. 16:35
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Az első 12 hétben nem is szabad. A 12. hét után egy felet lehet, ha muszáj. Vegyél valami paracetamol tartalmút: ParaMAX Rapid a legjobb. Illetve a legjobb, ha nem veszel be semmit. Ha engem kérdezel, a fejfájás még nem indokolja, a láz már inkább.
2015. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi :) a fejfájás nekem migrén lesz ha nem veszek be gyógyszert,ezért már nem hagyom hogy "elfajuljon". Ezt a gyógyszert meg fogom nézni,mert a panadol tényleg nem nagyon hat....
2015. ápr. 17. 17:43
 6/11 anonim ***** válasza:
12. hétig nem nagyon kéne azonnal gyógyszerért nyúlni. Amíg a szervek vannak kialakulóban, inkább alternatív "kezelést" alkalmazzunk. Fejfájásra pihenés, lázra hűtőfürdő, stb.
2015. ápr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%
Én alapbol gyógyszer ellenes vagyok, terhesen meg plane. Fejfájásra az első lépésem vagy két pohár viz, gyakran már ez enyhíti. Gyakran a pihenés tesz jót és gyakran hideg vizesruha jó rá. Vagy egy kis masszírozás.
2015. ápr. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én tudom milyen a migrén. Akinek nem volt még, el sem tudja képzelni. Nekem a dokim azt mondta,hogy egy-egy szem Algopyrintől semmi baj nem lesz, ha nem minden nap eszem. Ha kell, akkor kell. Barátnőmnek terhesen volt tüdőgyuszija. Nyilván ő sem akart antibiotikumot szedni, de még mindig jobb,mint kórházba kerülni.
2015. ápr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én is tudom mi a migrén, tehát az vicc, aki azt mondja ne vegyél be gyógyszert. Szerintem algopirint vehetsz, ha az hat. A babának az égadta világon semmi baja nem lesz tőle! kb. 14 gyógyszer van, ami árthat a magzatnak (ezt mindig hangsúlyozzák a genetikusok). Én is ezt tanultam gyógypedagógusként!

Tehát vedd be nyugodtan!

2015. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Annak aki lepontozott szivesen elmesélem hogy virrasztottam 5 napon keresztül 5 hetesen mert nem mertem inni algopyrin ampullat. Mikozben halat adtam volna a jo égnek hogy csak migrén lenne.

Amugy benuron vagy panadol is van olyan jo mint a mezei gyógyszere az algopyrinnek. Legalabb ampulla lenne ami ténylegesen hat még arra is amivel én napokig szenvedtem és egyetlen egy nap ittam belole egy felet mert utána nem mertem.

Aztán kiderult hogy 6 hetes korig nem is árt a gyógyszer. Jobb is hogy akkor ezt nem tudtam mert megettem volna vagy két levél ampullat.

2015. ápr. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!