Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen milyen nőgyógyászhoz...

Terhesen milyen nőgyógyászhoz kell menni?

Figyelt kérdés

Nőgyógyász vagy szülés nőgyógyász vagy valami más??

Es ha bemegyek mit mondjak?

Mit fog csinálni?

és mi van akkor ha nem akarom,hogy elküldjön a védőnőhöz??

18/L,6 hetes terhes


2015. ápr. 22. 17:38
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltál még nőgyógyásznál? Menj el az Sztk-ba, A nőgyógyászhoz (sok választás nem lesz :)). A védőnőhöz mindenképp menned kell a kiskönyvért.
2015. ápr. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs magánorvosod akkor simán bemész az sztk-s nőgyógyászati szakrendelésre. Azt mondod, hogy nem jött meg a menstuációd és pozitív a terhességi teszted.

A doki megkérdezi, hogy mikor volt meg utoljára a menstruációd, megvizsgál manuálisan, optimális esetben meg is ultrahangoz (van ahol csak beutalót adnak az ultrahangra).

És mégis miért nem akarod, hogy elküldjön védőnőhöz?

2015. ápr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Mert akkor megtudják szüleim,hogy terhes vagyok
2015. ápr. 22. 17:45
 4/26 anonim ***** válasza:
Miért tudnák meg?
2015. ápr. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Az sztk nőgyógyász az a sima? Ahova pl huvelyfertozesekkel is mennek?
2015. ápr. 22. 17:47
 6/26 A kérdező kommentje:
Mert anyum napi kapcsolatba van a korzeti vedonovel
2015. ápr. 22. 17:47
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyászok általában szülész-nőgyógyászok. Nem nagyon hiszem, hogy van olyan nőgyógyász, aki nem egyben szülész is és nem vezet le éppen szüléseket is.

A másik meg, hogy ha megtartod a gyereket, akkor úgyis megtudja anyukád, nem?

Védőnőhöz pedig mindenképpen a terhesség ideje alatt járni kell terhesgondozás címszó alatt.

2015. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha már nagy hasad lesz, abból nem tudják meg?
2015. ápr. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
41%
És miért gond ha megtudják? 18 éves felnőtt nő vagy. Én 16 évesen lettem terhes, egyszerre meg is monddtam otthon, igaz hogy utána kidobtak de ez van :) Előre is köszi a lepontozást.
2015. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ahhoz kell menni akihez bármilyen más problémával mennél. Szerintem minden nőgyógyász egyben szülész is. A védőnőhöz meg egyrészt menned kell a kiskönyvért (12. hétig ajánlatos), másrészt havonta találkoznotok kell terhesgondozás miatt (vérnyomás és testsúly mérés, néhol vizeletet is néznek)!
2015. ápr. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!