Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6 hetes terhesen kórházba...

6 hetes terhesen kórházba kerültem, volt vérvétel, a zárójelentésen szerepel, h a terhesség bizonyított. Ezzel a papírral felkereshetem a védőnőt? (a nőgyógyászhoz van időpontom, de már 10 hetes leszek addigra, most 8 hetes vagyok)

Figyelt kérdés

2014. dec. 6. 13:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Még ne menj vele, ráérsz. Általában szívhang után küld a doki.

Én most voltam 11 hetesen.

2014. dec. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Már a kórházban is volt szívhang.
2014. dec. 6. 14:18
 3/17 anonim ***** válasza:
igen felkeresheted én 8 hetes terhesen mentem a védőnőhöz
2014. dec. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%
Ráérsz bőven 10-12 hetesen is védőnőhöz menni.
2014. dec. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
én a 7-ik héten mentem. 6. héten volt szívhang és mondta a doki,h menjek. a védőnő mondta,hogy korán mentem viszont amit kaptam tőle kis papírkát,hogy mikor hova kell menni azon az volt,hogy a 6-7. héten lehet már jelentkezni a védőnőnél. azért is jó ha már mész,mert ugye az anyaságihoz meg kell lennie az adott számú terhesgondozáson való részvételnek. nem tudom pontosan mennyi. és anya 7. hónapban megszült így épp,hogy meg lett neki,mert valamikor a 12. hét körül ment az elsőre.
2014. dec. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Négy pecsét kell az anyaságihoz, koraszülötteknél mindössze egy. De akkor is meglesz bőven, ha a 12. héten kezdi! ;)
2014. dec. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
anyának alig volt meg mert úgy kapta az időpontokat. nekem is menni kellett az elsőre a 13 héten és legközelebb január 5 én amikor már 5 hónapos lesz. 7 hét különbség. az lesz a második és ha megyek mondjuk a 27-ik héten a kövire az a 3-ik. ha isten ne adja beindul a szülés a 7. hónapban pont kicsúsznék belőle mert csak 3 alkalmam lenne..
2014. dec. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Értsd már meg kérlek, hogy ha koraszülés van, akkor egy, azaz 1 gondozáson való megjelenés elegendő.
2014. dec. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
úristen...akkor biztos csak úgy problémáztak ezen,hogy éppen,hogy megvolt. mindegy nem vitatkozom. én tudom,hogy nekünk hogy volt te tudod nektek hogy volt. változik egyébként. van olyan hely ahol az anyasági sem 60 vmennyi hanem több. ez is attól függ,hogy hol szülsz.
2014. dec. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az anyasági összegét és a jogosultsági feltételeket is törvény szabályozza, ezért ez speciel nem függhet helyi szokásoktól úgy mint sok más dolog. Az persze lehetséges, hogy régebben másképp volt, azt nem mondom, hogy nem, de most így van, ahogy írtam.


Egyébként nem értem a lepontozást a 10-12. hét miatt. Nekem a nőgyógyászom mondta így, pedig én is kérdeztem már a 7-8. héten is tőle, hogy mehetek-e már védőnőhöz. Nálunk van kötelező központi gondozás is, minden beutalót ott adnak, ott szóba sem állnak veled, amíg nincs meg a 12. heti UH szűrésed! Első trimeszterben nálunk fel sem vesznek terhesgondozásra a központi gondozóban (Szeged).

2014. dec. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!