Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív hüvelyváladék mégis...

Negatív hüvelyváladék mégis kapok antibiotikumot szüléskor, volt valaki hasonló helyzetbe?

Figyelt kérdés

39 hetes vagyok. Nem vették le a hüvelyváladékot, én meg úgy tudtam hogy igen de ma kiderült hogy mégsem. Az aszisztens mondta hogy kapok szurit azaz antibiotikumot szüléskor, mert így úgy tekintenek rám mintha pozitív lenne a hüvelyváladék.

Ez a szuri miért is kell? (Nem mondtak semmit)

Nem lesz bajunk tőle igaz? Ez miatt ugye nem császároznak? Bocsi a h*lye kérdésekért.


2015. ápr. 24. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát ez szakmai hiba a részükről.

Valószínűleg a baba is fog kapni preventív antibiotikumos kezelést, mivel pozitívnak vélelmezik a baktérium jelenlétét.

2015. ápr. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt az asszisztens mondta... dokival beszéltél erről? ha császárral szülnél nem kellene antibiotikum.
2015. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szülésznőmmel beszéltem most. Azt mondta kapok szurit vajúdás kezdetekor akkor még a baba is megkapja a méhlepényen keresztül és akkor ő nem kap születés után.

De köszönöm.

2015. ápr. 24. 10:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Éna zért kaptam antibiotikumos injekciót, mert elfolyt a magzatvíz, és hogy így ne kapjon valami fertőzést a baba.


Az hiba, ha nem veszik le a kenetet... 36 hetesen le kellett volna, hogy a szülésig ki tudjanak kúrálni ha kell.



Szuri azért kell, ha valami van a hüvelyedben, a babának ne legyen baja. Bajotok tuti nem lesz, olyat nem csinálnak, ami veszélyeztet titeket. Ha szurival megoldható, nem lesz császár.

2015. ápr. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
en is kaptam. streptococcust kell vizsgálni a hüvelyváladékot, mert sok féle fertőzést okozhat, de súlyos esetben halálos lehet a babára. Az antibiotikumot csak te kapod, ő nem, fel sem fog tűnni, ez a minimum a babádért
2015. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
34 hetesen voltam utoljára dokinál. 36.héten kellett mennem előszőr nst-re.
2015. ápr. 24. 11:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Első gyermekemnél nekem streptococcus miatt adtak a szülés előtt az infúzióban antibiotikumot, a kislányom nem kapott születése után, csak ha emelkedett volna a crp.je, és feltételezte volna a fertőzést, és a kenete is pozitív lett volna. De alapból nem adtak neki.

Második szülésem programozott császár volt, a műtét miatt adtak antibiotikumot, szepszis megelőzése miatt, így antibiotikumot kaptam így is, úgy is. :) A babának nem árt.

E miatt nem császároznak, és nem hülye kérdés :)

2015. ápr. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kaptam infózióban amint bekerültem a kórházba.Nekem levették a mintát,de nem érkezett meg még az eredmény mikor beindult a szülés,ezért biztonság kedvéért úgy kezeltek mintha pozitív lett volna.Ezért nem császároznak.
2015. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!