Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem érzitek úgy hogy a baba...

Nem érzitek úgy hogy a baba várást már teljesen "betegségnek tekintik"?

Figyelt kérdés
Úgy értve hogy szinte már semmit sem lehet a kismamáknak, sokakat lefektetnek hónapokra, ilyen olyan indokkal, ijesztgetnek hogy koraszülés lesz stb..A többi kisebb nagyobb bajokról nem is beszélve.A hízás, na az meg maga a pokol ha nem csak 10 kiló lesz a vége, akkor jön ám a toxémia és társai.Így hogy lehet élvezni a babavárást???És hiába ez sok rémiszgetés, mégis sok a koraszülés pl.Régebben ez nem volt divat, mégis megszülettünk többnyire egészségben, időben.
2015. máj. 2. 10:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
60%

Engem nem ijesztgetnek semmivel, mégse élvezem a babavárást, mert SZAR.


Sőt, ha még egyszer valaki azt mondja nekem, hogy "én úgy imádtam terhesnek lenni, te is élvezd ki ezt az időszakot, mert olyan csodás és nem jön vissza többet...", akkor megmarom magam.


Félreértés ne essen: a gyereket terveztük, akarjuk, nagyon várjuk.


Egyébként:

"Régebben ez nem volt divat, mégis megszülettünk többnyire egészségben, időben."

Ez csak nosztalgikus téveszme. Nem volt kevesebb koraszülés, nagyobb volt a csecsemőhalandóság és az anyai halál is.

2015. máj. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy akkor kevesebb volt a koraszülés, csak hogy ma is ugyanúgy megvan sajnos.Az igen, több baba halt meg, meg több anyuka(mondjuk itt nem 100 évvel gondolkodtam előbbre, csak 40-50, ekkor meg már azért fejlettebb volt az orvostudomány), nem is a szülésre, és az utána lévő időre gondolok, nem ellenzem pl. a kötelező oltásokat, hanem erre a szép 9 hónapra, amit sokunknak elrontanak, ágyba parancsolnak, ijesztgetnek betegségekkel stb....Tudom, van hogy kell az elővigyázatosság, de azért legtöbbször mégis minden rendben zajlik.
2015. máj. 2. 10:42
 3/28 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább izgulják túl, minthogy valami gond legyen. Ha rendben megy egy terhesség, akkor nem parázás az egész - ha az, annak meg oka van. Nekem terhesség diabetesem volt, és persze, elmondták ennek a veszélyeit, de ettől még tudtam élvezni a terhességet.
2015. máj. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Tájékoztatnak. Parázni már te kezdesz magadtól.



Anyám pont a terhessége alatt vizsgázott egy olyan tantárgyból, ami gyakorlatilag a méhen belüli deformitásokról, anomáliákról szólt. Mégse izgulta végig a terhességet, pedig ott kötelező volt MINDEN teratogén dolgot kenni-vágni a vizsgára.

2015. máj. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem azért senkinek nem poénból kell hónapokig feküdni, ha úgy van. Egy túl korán kinyílt méhszájjal például valóban nem nagyon kellene ugrálni, ahogy egy méhszájat fedő lepénnyel sem, mert leválhat.

Én egyébként nem nagyon tapasztalok fölösleges ijesztgetéseket, 29 hetes vagyok, mostanra már van rajtam 10 kiló, de ezzel nem piszkál senki, mert nagyon kis súllyal kezdtem (45-46 kilóval), így a védőnőtől kezdve mindenki nyugtat, hogy ez normális. Vizesedek is kicsit, erre is azt mondta az orvos, hogy ne aggódjak, 3. trimeszter, ilyenkor már előfordul. Összességében én nem érzem, hogy paráztatnának, sőt, inkább azt kapom, hogy ne törődjek semmivel, minden rendben, érezzem jól magam továbbra is. És tényleg nem parázok, élvezem a terhességet (bocs, első, de én tényleg tök pozitívan élem meg), annak ellenére is, hogy nekem sajnos volt tavaly egy vetélésem, így az első 12 hét tényleg para volt.

A paráztatást, ijesztgetést inkább pont, hogy a fórumokon látom, kb. semmit ne egyél/igyál, meg ne mozdulj, nehogy odébb rakj valamit, és bármi van, mindig mindenki a legrosszabb verzióra gondol, és azt írja le a kérdéseknél.

2015. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Az aki ilyen pechesen jár hogy hónapokig feküdni kell biztos nem is élvezi azt az időszakot. De ha nincs semmi baj akkor el kell raktározni a hallottakat és nem idegeskedni rajta feleslegesen. De kell hogy említsék, azért tudni kell mikor kell azonnal orvoshoz fordulni.
2015. máj. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Már ezelőtt 33 évvel is előfordult, hogy problémás terhességgel hónapokig kellett feküdni, többek között az anyukámnak is. Ő sem így képzelte, de igyekezett kihozni a legtöbbet a dologból, rengeteget olvasott, kötött, horgolt, terítőket hímzett, még ma is megvannak ezek a dolgok. A két fiatalabb tesómmal már nem kellett feküdnie. Nem annyira új dolog ez, csak az internet korában minden információ gyorsabban és szélesebb körben terjed. Emellett ugyanúgy megvannak ma is azok, akik nem foglalkoznak különösebben a dologgal, vagy megszületik vagy nem alapon. Én is csináltam egy csomó nem javasolt dolgot, mert nem volt más választásom, pl lift nélküli házban cipelni a nagyobb tesót babakocsiban és hasonlók. Meg a kávémról sem tudtam lemondani, mert nem tehettem meg, hogy lefekszem pihenni, ha úgy érzem, mert a nagyobbak mellett nem volt rá mód. De nem is ijesztgetett senki fölöslegesen. Nyilván ha méhszáj kinyílt volna, akkor nem cipekedek, vagy ha a vérnyomásom problémás, a kávét is jobban meggondolom. Egyedül a dohányzásról mondtam le, de ezt értelmes embernek nem kell magyarázni szerintem. Mindemellett én jobban szeretem a nem terhes állapotot, olyan érzésem volt minden gyerekemnél, hogy nem uralom a testem, és ez zavart :).
2015. máj. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Nézd, én 30 évvel ezelött szültem, de bizony én sem igazán élveztem a terhességet. Az első 3 hónapban alig tudtam enni, folyton hánytam, és ha hosszabb ideig állnom kellett, egyszerűen elájultam. Nem vagyok egy ájulós, sem azelött, sem azután nem történt meg velem.


A negyedik hónapban észrevették, hogy nyitott a méhszájam, akkor eltiltottak nagyjából mindentől, ami a normális élethez tartozik. A szextől, a kádban való fürdéstől, a sétától, a munkától. Attól, hogy egyáltalán kimenjek a házból.


Gyakorlatilag feküdnöm kellett volna, de arra nem voltam képes. Úgy értem egész nap nem voltam képes feküdni.


Még a főzést csak-csak megcsináltam, de a többi házimunkához segítség kellett, így egész nap ott koslattak a nagyik körülöttem, hát az sem volt egy leányálom. Pedig hát ők csak féltettek, és segíteni akartak. Tök rendesek voltak, de a vége felé majd megőrültem, mert egy pillanatra nem maradhattam egyedül.


Ennyit arról, hogy régebben mi volt a divat.:)

2015. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

Ja, 7-es...


Akkor olvastam ki az összes Jókait, mert amúgy nem szerettem... azelött nem bírtam elolvasni, de egy adott pillanatban már a könyvek is elfogytak, pedig az átlagosnál nagyobb könyvtárunk van.

2015. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
:) Nekem is mesélte anyu, hogy már azt is olvasta, ami nem érdekelte alapból, azt nem is írtam bele, de őt a kórházban fektették a 3. hónaptól végig. Nem tudom képes lennék-e erre...
2015. máj. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!