Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a véleményetek:...

Nektek mi a véleményetek: kell terhesség alatt minden hónapban alulról vizsgálni a kismamákat, vagy ha nincs panasz, szükségtelen?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert tudom, hogy sok orvos minden egyes alkalommal nézi a terhesgondozás során a méhszájat, tehát durván havonta van kézi vizsgálat. Viszont szintén elég sok orvos van azon a véleményen, hogy ha panaszmentes a kismama, akkor nem kell fölöslegesen "piszkálni". Ez is lehet jogos, viszont így meg pl. honnan tudjuk, ha nyílik esetleg a méhszáj?

Ti mit gondoltok erről?


2015. máj. 2. 21:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
62%
Havonta jarok. Engem mivel volt érvényes rakszuresem egyszer vizsgált meg a doki mert volt panaszom. A mehszajamat pedig UH-n mondja mindig, hogy zárt. 18 hetes vagyok, 5-szor voltam már Nála.
2015. máj. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges, nálam is csak a végén nézték, meg ha volt panaszom.
2015. máj. 2. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Egész terhesség alatt soha nem vizsgáltak durván alulról kézzel. Havonta voltam UH-n, azon látszott minden, aminek kellett.
2015. máj. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálat szükségességét az orvosra bíztam, nekem minden hónapban megnézte, hogy zárt-e a méhszáj, méhnyak nincs-e megrövidülve stb. Mivel pillanatok alatt végeztünk és soha nem fájt vagy volt kellemetlen, nem zavart.
2015. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
33%
Második terhességem végefelé járok. Az első babánál magánorvoshoz jártam...azt hittem azért nézi 4 hetente olyan szorgalmasan a méhszájam. Most az elejétől Sztk-ba járok (másik orvoshoz) és ott is nézik minden hónapban. Én problémamentes terhességnél nem tartanám ezt indokoltnak. Semmi panaszom nem volt soha, nem görcsöltem nem fájt semmim. Maga a vizsgálat nem tart sokáig, és csak picit kellemetlen de ennek ellenére indokolt esetekben tartanám elengedhetetlennek. Nekem az a fura hogy valahol havonta uh van! Nekem volt 4 és annyi.
2015. máj. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Engem is kb havonta vizsgált a doki. Engem megnyugtatott, hogy tudom nem nyilok. Egy közvetlen kolléganőmnek panasz nélkül nyílt a méhszája, az volt a szerencséje, hogy az egyik havi alkalommal a saját dokija szabin volt és a helyettese megvizsgálta (saját dokija nem tette), így derült ki, hogy nyílik. Mondjuk nekem soha nem fájt a vizsgálat, sőt kellemetlen sem volt, ilyen szempontból ügyes a dokim.
2015. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%
Előző terhességemnél minden alkalommal, havonta vizsgált. Közölte vele, hogy nyitva a méhszáj, ennyi.Tudtam róla, ami zavart, de igazából ezen a tudaton kívül semmit nem kellett máshogy csinálnom. Időre született. Most nem vizsgálgat szerencsére, csak ha panaszom van. Ezidáig (32 hetes vagyok) nem tudtam hogy állok odalennt. Most megnézte megrövidült a méhnyak, de a méhszáj zárva. De most is ennyi. Nem kell semmit máshogy csinálnom.
2015. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Hasonlóan gondolom egyébként, mint a válaszolók többsége, panaszmentes terhességnél szerintem nem feltétlenül szükséges ez. A kérdésbe szándékosan nem írtam le a véleményemet, nem akartam befolyásolni senkit, vagy vitát gerjeszteni vele.

Nekem úgy alakult, hogy két orvos foglalkozott velem, mert az eredeti dokim sajnos nem vállal már szülést, így a 13. héten voltam nála utoljára, akkor mondta, hogy nála nem tudok szülni, viszont ajánlott mást, akihez azóta járok. Mindketten ezt a hozzáállást követik, hogy ha nincs panasz, nem "piszkálnak", pedig mindketten nők. Nekem ezzel nincs is semmi gondom, már 29 hetes elmúltam, nem hiányzott eddig a kézi vizsgálat, viszont egy szintén terhes ismerősöm ezen teljesen kiakadt, hogy hát akkor honnan tudom, hogy áll a méhszájam. Kíváncsi voltam, mások hogy látják ezt, illetve mennyire jellemző ez a nőgyógyászoknál.

2015. máj. 2. 22:32
 9/25 anonim ***** válasza:
Én külföldön jártam terhesgondozásra, ahol 1x van hasi UH a 18. héten. Meg volt adva egy időpont, amikor be kellett mennem a kórházba, ha esetleg addig nem indul be a szülés. Akkor nézték meg a baba fekvését és a méhszájat. Szerintem az igazság valahol a kettő között van, Magyarországon túl sok a vizsgálat és a prevenció késztette beavatkozás.
2015. máj. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
50%
Az én ismerőseim is mind ki voltak akadva. A védőnő folyamatosan a rakszurest mondogatta. A dokim főorvos. 32. héten vizsgált először kézzel. Mindig uh-n nézte meg. Rakszurest sem csinált. Szó szerint azt mondta, hogy aki terhes nőn rakszurest csinál az egy barom. Szoval 32 hetesen vizsgálat aztan 36 hetesen. aztán a szülőszobán. Rakszurest pedig 6 hetes kontrollon.
2015. máj. 3. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!