Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a véleményetek:...

Nektek mi a véleményetek: kell terhesség alatt minden hónapban alulról vizsgálni a kismamákat, vagy ha nincs panasz, szükségtelen?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert tudom, hogy sok orvos minden egyes alkalommal nézi a terhesgondozás során a méhszájat, tehát durván havonta van kézi vizsgálat. Viszont szintén elég sok orvos van azon a véleményen, hogy ha panaszmentes a kismama, akkor nem kell fölöslegesen "piszkálni". Ez is lehet jogos, viszont így meg pl. honnan tudjuk, ha nyílik esetleg a méhszáj?

Ti mit gondoltok erről?


2015. máj. 2. 21:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
az orvosom csak az utolso trimeszterben neze havonta...es en meg bizom benne hogy o jobban tudja mikor kell.
2015. máj. 3. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Az én dokim nem vizsgált havonta,sőt a terhesség elején 2 alkalommal,azután pedig a 7.hónapban.Máig emlékszem a döbbenetre,ami a doki arcára kiült a vizsgálat után.Elkezdte kérdezgetni,hogy van-e panaszom,de nem volt.Közölte,hogy be kell feküdnöm a kórházba,mert észrevétlenül nyílni kezdett a méhszájam és sürgősen kezelésre van szükségem,nehogy idejekorán megszüljek.A terhesség hátralévő részét,1-2 rövidebb megszakítással kórházban töltöttem,szigorúan fekvésre itélve és állandóan gyógyszeres kezelést kaptam.Végül nem lett baj,mert a kiírt időpont előtt 1 héttel szüetett meg a fiam,de az tuti,hogy ha valamikor mégegy gyereket vállalunk én fogom kérni a rendszeres vizsgálatot,az ilyen esetek elkerülése végett!
2015. máj. 3. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
36 hetesen kértem nézze meg mert sokat keményedek, és azt mondta szó szerint idézem" nem akarja piszkálni mert a kesztyűről is felmehet baktérium és minek nézze meg szükségtelen. Ha kivan nyilva kivan nyilva csak nem fogok tán otthon megszülni - ha meg igen hát istenem, más az erdő közepén is megszül!" kedves orvos igaz?! De azt tudjatok ha kivan nyilva es belém élvez férjem annak lehet-e valami következménye?
2015. máj. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
38%
aki azt mondja, kesztyűről megy fel bakt, az a barom, nem az, aki rákszűrést csinál. Ha a húgomnak nem csinálnak terhesen, már nem él...
2015. máj. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
51%
pedig főorvos mondta ezt a kesztyus bacis dolgot!
2015. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
29%

Én 6+2-n voltam dokinál, még nem volt szívhang és csak 2 hét múlva a 11. héten kell visszamennem. Nem mondom, hogy nem vagyok türelmetlen, de jó ez így.


Baj bármikor történhet, ha vizsgál, ha nem. Másodpercek alatt.


Én személy szerint feleslegesnek tartom az állandó vizsgálatokat, itthon tényleg sokkal több van mint máshol. Előző terhességemnél is csak a végén nézték a méhszájat. Ezért is maradtam a dokimnál, tetszik a hozzá állása mind a terhesgondozás, mind a szülés alatt, nincs felesleges macera, mérés, sós víz infúzió, semmi.

2015. máj. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Nekem az első orvosom csinált rákszűrést, de csak a 12. hét után. Mondta a terhesség elején, hogy majd akkor szóljak rá, mert kell, de ő az első trimeszterben nem csinálja meg.
2015. máj. 3. 09:17
 18/25 anonim ***** válasza:
32%

Nekem évek óta P1 volt a citológiám. Pont 1 éve lett levéve mikor terhes lettem, de nem csinálta meg.

Vannak sajnálatos és kirívó esetek, mint ahogy a szülésbe is van aki belehal. Ez tényleg szörnyű! De mindennek van rizikója. Annak is ha leveszi és annak is ha nem.


Szerintem itthon túl sok a vizsgálat. Az elején pl felesleges. Mert nincs gyógymód rá, ha ki vagy nyílva. 36. héten megnézi, de gyakorlatilag utána bármikor szülhetsz. szóval felesleges nézegetni.Szerintem ott a 25. hét környékén lenne fontos egy vizsgálat...fenyegető koraszülés miatt.

2015. máj. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

A méhszájamat még sose nézték kézzel (UH-n is látszik), de az ultrahangot a 14. hétig alulról, hüvelyivel végezték.

A 12. heti kombinálton ugyan megpróbálták hasival is, de a méhlepény és a baba helyzete miatt nem volt azzal jó (világszinten elismert szonográfus és profi géppel vizsgált).

A rákszűrést a 12. hét után vették le, nem is lennék nyugodt, ha kimaradt volna, mert több, mint 1 éve voltam utoljára.

2015. máj. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
#18 as vagyok... ugy látszik erre sincs jó válasz. Köszi a lepontozast
2015. máj. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!