Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a véleményetek:...

Nektek mi a véleményetek: kell terhesség alatt minden hónapban alulról vizsgálni a kismamákat, vagy ha nincs panasz, szükségtelen?

Figyelt kérdés

Azért merült fel bennem ez a kérdés, mert tudom, hogy sok orvos minden egyes alkalommal nézi a terhesgondozás során a méhszájat, tehát durván havonta van kézi vizsgálat. Viszont szintén elég sok orvos van azon a véleményen, hogy ha panaszmentes a kismama, akkor nem kell fölöslegesen "piszkálni". Ez is lehet jogos, viszont így meg pl. honnan tudjuk, ha nyílik esetleg a méhszáj?

Ti mit gondoltok erről?


2015. máj. 2. 21:28
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
az a legjobb... hüvelyi UH. A kesztyű steril, ellenben a gumiujj nem... ilyen szempontból sokkal biztonságosabb a kesztyűs kézzel való betapintás (arról nem beszélve, hogy kézzel érez az orvos, az UH-fejjel viszont nem, sokkal könnyebb ezért azzal fájdalmat okozni)
2015. máj. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Kézzel érez, UH-val viszont LÁT.

Egyébként arra is steril védőgumit húz.

2015. máj. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Nálunk az uhra óvszert húznak, steril, ott bontja előttem.
2015. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
az UH-gél sem steril, hiába jársz pont olyan helyre, ahol a gumiujj steril (már 12 éve, mikor én elhagytam az eü-t, sem volt az...), ha rányomják...
2015. máj. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Gumit nálunk is húznak az UH fejre. De egyébként másrészről, a párunk se steril ugyebár :) Nyilván nem ugyanaz, mint mikor gumi nélkül dugdossák mindenkibe az UH fejet (fúj, belegondolni is rossz, hogy azt csak úgy gumi nélkül használják egyes helyeken), de azért szerintem pl. a géltől emiatt nem kell parázni. A kezed se steril, mikor tampont raksz fel magadnak pl (nyilván nem terhesen), csak tiszta.

Amúgy én nem pontoztam le senkit, de látom én is, hogy valakinek megint fáj, hogy nem egyezik mások véleménye az övével...

2015. máj. 3. 22:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!