Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukor és szülés....

Rittanddel kérdése:

Terhességi cukor és szülés. Inzulin beállítás, kinek hogy ment? Mindenkinek elindították a szülést előbb, és ha igen mikor?

Figyelt kérdés
24. heti vérvételen magas volt a vércukor majdnem 10, most 145gr diéta mellett is van h felmegy 10re inzulinnal:( Hallottam hogy elindítják előbb a szülést , de mennyivel? Mik a tapasztalatok,szülés után elmúlt mindenkinek? A Babának nem lett semmi baja ugye? 28 hetes

2015. máj. 4. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a 32. héten derült ki, hogy gdm-em van (a 26. heti terhelésen még jó volt). Éhgyomri 8 volt, 120 perces 13. Nekem a diéta mellett addig emeltük az inzulint, amíg be nem állt 6-8 közötti értékekre, ez kb másfél hétig tartott. Ha neked négy héttel a gondozásba vétel után is ilyen magas értékeid vannak, akkor valami nem jó, vagy a diétán kell finomítani, vagy az inzulinon állítani.

Én napi 4x szúrtam, fő étkezések előtt gyorsat, és este éjszakai lassút. A nappali 12-14 egység volt az éjszakai 20.

Nekem nem indították előbb a szülést, mert eleve progi császárra voltam kiírva 38. hét betöltésének napján.

Babámnak nem lett semmi baja. Születés után nézték folyamatosan a vércukrát, nem esik e le, de szerencsére minden rendben volt vele.

Nekem maradt 2. típusú diabéteszem, de ez a diabetológus szerint szülés előtt is fennállt. Ez logikus is lehet, mert az első gyermekem születése előtt már inzulin rezisztenciával kezeltek, de a diabetológus azt mondta, valszeg már kezdődő cukorbetegség lehetett, mert már akkor is többször volt emelkedett éhommi vércukor értékem.

A reggeli vércukor értéket a legnehezebb beállítani, de a 10 azért sok étkezés után. Az is előfordulhat, hogy ha nem utóvacsizol szénhidrátot, éjszaka leesik a vércukrod, ez eredményezhet emelkedett éhommi értéket, mivel a szervezet igyekszik kompenzálni, tartalékból állít elő glükozt. Ha erre ráeszel, akkor még tovább emelkedik az érték.

Az se mindegy, hogy étkezés előtt mikor adod be az inzulint. Ezt én elrontottam az elején, nem vártam a beadás, és az étkezés között.

Sok mindenen elcsúszhat a dolog, szerintem beszélj a diabdokival.

2015. máj. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszike, igen ma megyek vissza egy másikhoz most. Az éhgyomri is 6,5 körül van úgy h este 9kor még utóvacsizok 10gr szénhidrátot. Terhesség előtt 5 körül mozgott. És a beállításhoz bent tartottak vagy a rendelésen mondták meg?
2015. máj. 5. 06:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem fektettek be, hanem járóbetegként láttak el. Az első 2-3 napon telefonon referáltam a doktornőnek a mért értékekről, és ő pedig mondta, hogyan módosítsam az inzulin mennyiségét. Hetente egyszer találkoztunk személyesen, vinnem kellett az étkezési naplót, plusz labort csináltatott előtte.

Valószínűleg közrejátszott, hogy van egy akkor 22 hónapos kislányom, aki még teljes ellátást igényelt, így erre tekintettel nem fektettek be. Mástól én is úgy hallottam, hogy be kell feküdni.

Egyébként gdm-esen a 6.5 éhommi érték nem olyan rossz. Cukorbetegként mások azért a referencia értékek (és ilyenkor annak számítunk), kitolódnak kicsit az elfogadható határok. Lehet a reggeliben volt valami, ami megemelte hirtelen. Ilyenkor pl a tejeskávét is hanyagolni kell, mert a tej hirtelen emeli meg a vércukrot.

2015. máj. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!