Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességnél a háziorvos...

Korai terhességnél a háziorvos felvesz táppénzre?

Figyelt kérdés
2015. máj. 5. 07:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Milyen indokkal? A terhesség nem betegség.
2015. máj. 5. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A háziorvos akkor vehet fel 9-es kóddal veszélyeztetett terhességi táppénzre, ha igazolást viszel neki a nőgyógyásztól, hogy élő a terhesség (ergo min. 6 hetes vagy és ultrahangon volt már szívhang). Ezen kívül csak akkor vehet 9-es kóddal táppénzre, ha a szakorvost ajánlást ír neki, hogy xy indokkal javasolja a táppénzre vételedet (pl. fenyegető vetélés miatt). Ha ezek nem adottak akkor max sima táppénzre tudsz menni, ha van olyan jófej a dokid.
2015. máj. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Orvosnàl még nem voltam. Akkor elmegyek sima tàppénzre.
2015. máj. 5. 08:13
 4/14 anonim ***** válasza:
De minek?
2015. máj. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

2. Jól írta. Nőgyógyásztól kell papír hogy a háziorvos felvegyen.

Miért akarsz tp-re menni?

2015. máj. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért mert fertőző betegek között dolgozom.
2015. máj. 5. 08:50
 7/14 anonim ***** válasza:

Engem felvett 6 hetesen(akkor volt már szivhang). Mert 3 müszakban dolgoztam,veszélyes anyagokkal és nehezet is kellett emelni. Plussz nem birtam a busz utat a munkahelyemre.

Egyszer szólt h kérjek a terhesgondozóból igazolást h indokolt a tp-n tartásom,de ott nem adott a doki,mert azt mondta h a házi orvos is nyugodtan táppénzen tarthat,neki nem kell erről semmilyen papirt adnia.

2015. máj. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha viszel papirt hogy veszélyeztetett vagy. Egyébként ha az orvosi vizsgálatot szeretnéd megvárni táppénzen, akkor felvehet táppénzre de nem terhességgel és az ő döntése. Én elmondtam neki hogy nehéz fizikai munkát végzek és a pozitiv teszt miatt még nem raknának át másik munkakörbe. Az orvosi papirt otthon vártam volna meg. Felvett de sürgette is az orvos hogy ő sem tud papír nélkül tovább táppénzen tartani. De jól kijött amúgy.
2015. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Emiatt nem kell tappenzre menned. A nőgyógyász állít ki egy igazolás z élő terhessegrol, a munkáltató pedig köteles számodra másik munkát biztosítani, ami nem veszélyes Rd és terhessegre
2015. máj. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem tud màsik munkahelyre helyezni. Inkàbb tàppénzre mennék.
2015. máj. 5. 10:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!