Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miből derül ki egy rutinvizsgá...

Miből derül ki egy rutinvizsgálaton az orvos számára, hogy terhes a "betege"?

Figyelt kérdés
Nem ultrahangozik, meg semmi, csak ha valaki elmegy egy rutinvizsgálatra, akkor ha nem mond semmi ráutalót a páciens, akkor is ki tudja szúrni a doki a korai terhességet? (pl ha az első pár hónapban van az illető, és semmit nem sejt, mert megszokott időben vérzik mindig)
2015. máj. 5. 09:11
 1/9 anonim ***** válasza:
5-6 hetes terhességet már érez a kezével.
2015. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hiszek abban, hogy az a vérzés ugyanolyan. Ez mese habbal.

Háziorvos nem fogja észrevenni az első 1-2 hónapban, de később igen.

2015. máj. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász 5-6 hetesen ki tudja tapogatni (felnyúlva hüvelybe és megnyomkodva közben a hasad), ha nagyobb a méhed, minden más orvos ez irányú (hcg) vérvételből vagy ultrahangból fogja látni, ha terhes vagy (leghamarabb a 4., de inkább az 5. héten).
2015. máj. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tesztet még nem csináltam, ne kövezzetek meg. Csak így a válaszok után.. fogalmam sincs, hogy mi van akkor velem. Mondtam a nőgyógyászomnak, hogy pár hónapja nagyon megváltozott a menzeszem, sokkal kevesebb is lett, rövidebb ideig tart. Ez után aztmondta, hogy ez egy ideig normális, csak ha sokáig így megy az nem normális.. Ez után megvizsgált, megnyomkodta a hasam, a melleim, majd megkaptam a leletem, amiben az állt, többek között, hogy "has kissé előredomborodó, puha, betapintható. Kp. nagy méh anteflexio-verzioban, szabad környezetben. Bővebb hüvelyváladék"


Viszont nem mondott semmit. Csinált egy citológiát, és elköszönt. Bár gondolom, ha terhes lennék, akkor azt csak megmondta volna.

2015. máj. 5. 11:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Csinálj egy tesztet mindenképp.
2015. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem csak észre vette volna.De ha gondolod vegyél egy tesztet az tutira megmondja. Pár száz ft és nem kell aggodalmaskodnod. De biztos egy 2honapos(8hét 2honap!) terhességet(mar hogy az utobbi par menzeszed az egyetlen tunet) siman kitapinthatoty volna. .
2015. máj. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Válts orvost, mert ez nagyon nem normális, hogy ennyivel elintézte.
2015. máj. 5. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem tapintásból rögtön megmondta,hogy 100% a terhesség :)

6hetes

2015. máj. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a nődokim hogy még magunknak is ki tudnánk tapintani korán
2015. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!