Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet megtudni a legkönny...

Hogy lehet megtudni a legkönnyebben (terhességi teszt és orvos nélkül) hogy terhes vagyok-e?

Figyelt kérdés
Orvoshoz még nem jutottam el, tudom már rég el kellett volna, de munkám nehezen engedi, illetve 1 hete próbáltam 4 orvost elérni, sajnos sikertelenül, meg félek hogy nem vagyok az, holott mindent megadnánk érte.. 5 hónapja lesz lassan hogy tervezzük és akarjuk a babát, nem görcsösen. Kb. 3-3,4 fél hónapja késett pár napot majd 2 napig volt enyhe vérzésem, második hónap detto, közben felszedtem 3-4 kg-ot, hasam pedig felpuffadva másfél hónapja folyamatosan. Kerekded a pocim és nem hízott hasnövekedés, de viszont az előző vérzésem hosszabb ideig tartott. Napközben van csak hányingerem, néha a kávétól, kívánós vagyok, melleim is nőttek. Sokat görcsölök, mens megjövetele előtt inkább akkor gyakoribb, vizelési inger is. Szóval...párom is, édesanyám is azt mondja hogy terhes vagyok.. csináltam már tesztet de negatív lett. 3 hónapja. Biztosan van olyan módja hogy megtudhassam orvos, stb. nélkül hogy terhes vagyok-e, vagy csak beképzelem. Nagyon szeretnénk babát már.. A negatív kommentelgetők, meg a kritikus emberkék kerüljenek! Köszönöm a segítségeket...
2015. jan. 24. 13:01
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%

Vegyél még egy tesztet.

Orvos és teszt nélkül csak találgatni lehet.

(Lehetsz álterhes is.)

2015. jan. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
3 hónapja teszteltél utoljára és azóta még nem jutottál el orvoshoz?? Az igen...
2015. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát így nem nagyon fog kiderülni, ha nem mész orvoshoz. A teszt a legbiztosabb és a leggyorsabb, 3 hónapja még lehet korán csináltad. De ha terhes vagy tényleg, már rég dokihoz kellett volna menned, ha olyan régóta ott a baba, az első genetikai ultrahangról már le is csúsztál. Olyan nincs, hogy nincs időd orvoshoz menni, ha terhes vagy, kell, hogy legyen időd, szakíts rá. Nem rossz szándékból mondom, tényleg, de ha már erre se tudsz időt szakítani, hogy fogsz arra a sok vizsgálatra, ami kell terhesen? A babád fontosabb kell, hogy legyen, mint az, hogy nem érsz rá.
2015. jan. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Teszt vagy orvos nélkül nehezen. Érdemes volna egy tesztet venni. Persze vannak tünetek az elején, de én nem hánytam, nem rohantam pisilni mégis terhes voltam. Szóval mindenkinek más a terhessége.
2015. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
A párod sem tud tesztet venni? Ha terhes vagyok akkor nagy gáz van, mert nem jó ha vérzel. Bár ne haragudj hogy ezt mondom, de téged sztem nem érdekel.
2015. jan. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
A kérdésben a teszt elkerülése volt a fő, volt már terhességem, 11 hetes 8 naposan csináltam 3 tesztet és mindhárom negatív lett. Ezért nem veszek tesztet. Méhen kívüli volt, el kellett vetetnem. Azóta eltelt majdnem 3 év, illetve párcsere is. Alapból utálom a dokikat, a saját dokim meg már túl idős. Nehéz olyan nőgyógyászt, majd később szülődokit találni, aki nem a pénzért segít és normális is. A negatív emberek mondtam kerüljenek :D Mint, már írtam 1 hete 4 helybeli orvost hívtam és egyik sem volt elérhető (24 h).
2015. jan. 24. 13:18
 7/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha szeretnél babát amúgy is el kell menni orvoshoz, csak levetetsz előtte szűrést, mert ugye aztán nem lehet, meg megnézeted,hogy minden rendben-e. Olyan nincs,hogy nem jutsz el orvoshoz, terhességnél el kell menni háziorvoshoz az elején, meg fogászati szűrésre, meg laborra meg nőgyógyász uh, később nst-k, afp stb... Ugyhogy lesz hová menned :-) Csinálj egy tesztet, mert sajnos nincs más biztos módszer, csak teszt meg orvos, a többi csak tippelés.
2015. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Lassan 2 hónapja tart a hasnövekedés, és a terhesség apróbb tünetei. Ez állterhességnek sok. Ha meg végre kapok időpontot egy flegma, idiótánál és ha nem leszek terhes, csak bebeszéltem magamnak akkor csak a szívem fájdul. Biztos van olyan mód, ami hamar kideríti. Régen nem volt teszt...
2015. jan. 24. 13:21
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha ahhoz is túlságosan félj hogy tesztelj vagy orvoshoz menj, akkor a gyerek egyáltalán nem neked való. Olyan meg nincs hogy nincs időd 3 hónapja elmenni orvoshoz. Beülsz a legközelebbi sztk-ba és az ügyeletes orvosnál kivárod a sorod ha senkihez nem kaptál időpontot. Ha ennyit nem tudsz megtenni, akkor inkább ne is vállalj gyereket.
2015. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap alatt nem találtál orvost??? Ne haragudj de legalább sztk-ba elmehettél volna, hogy megállapítsák h terhes vagy e vagy sem. Gratulálok ehhez!

Nehogy úgy járj mint a Nem tudtam h terhes vagyok c.műsorban szereplők... ;)

2015. jan. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!