Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon ideges vagyok mert a...

Nagyon ideges vagyok mert a 4D-s ultrahangon azt mondta a "hölgy", hogy kezd érni a placentám, meszesedik ez mekkora gond?

Figyelt kérdés
29 hetesek vagyunk 39 éves vagyok és ki lettem oktatva, hogy sajnos a mai világban nem tudják az emberek, hogy mikor minek van az ideje ( késői gyerek vállalásra utalva ) mi 14 évet vártunk erre a babaára. Előadást tartott a káros szenvedélyekről stb. de a lényeget nem csinálta meg nincs jó kép a babánkról :- ( ( csak jövő héten tudok dokihoz menni :(
2008. aug. 29. 08:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen megjegyzéseket nagy ívben le kell ...-ni!!! Semmit sem tud rólad, az életedről, úgyhogy nem tud reális véleményt alkotni! Amúgy ez ki volt, hol voltál 4D-n? Szerintem 29 hetesen nem gáz, hogy ha meszesedik, nekem is azt mondták pont a 4D-n a 30. héten, hogy kezd a méhlepény használódni, most egyes fokú, de hát már nincs sok hátra, ez normális szerintem. Inkább a nőgyógyász véleményére adj, őt kérdezd majd meg erről, mert szerintem sokszor beparáztatják a kismamát egy 4D-n is, ezért sok nőgyógyász nem is ajánlja, mert vannak kontárok is a szakmában, feleslegesen nem érdemes idegeskedni ezen, nyugi!!!
2008. aug. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

szia! tudod, erre szokták mondani, hogy messziről jött ember azt mond amit akar. Fogalma sincs róla, hogy miért most vállalsz babát. Egyébként 29 hetesen nekem is első fokban volt érett a méhlepényem, pedig 28 éves vagyok, nincsenek káros szenvedélyeim. A doki pedig azt mondta, hogy ez ilyenkor már tök normális, nem kell rajta parázni. Most kezdem a 36. hetet és minden rendben van velünk.

Nyugodj meg, az sokkal fontosabb neked is és a babádnak is.

2008. aug. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az első hozzászóló vagyok, csak azt akartam még írni, hogy én is már 30 éves vagyok és szerintem nem a korhoz van köze az érett vagy túl meszes placentának.
2008. aug. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ennyi hetesen szerintem már nem baj, ha érik a placenta. Van, akinek 34-35 hetesen már III. fokozatban van, mégis fejlődik a baba megfelelően és vár még néhány hetet.

Az ilyen vélemények és "jóakaratú" beszólások engem is nagyon felidegesítenek sajnos és gyakran napokba telik, amíg lenyugszom és megértem, hogy nem kell vele foglalkozni. Tisztában vagyok vele, hogy nem jelent semmit, ha egy idegen bánt (már csak azért is, mert ezen az oldalon is nagyon sok olyan válaszoló van, akinek van egy gondolatvilága egy témával kapcsolatban és abból a világ minden kincséért sem hajlandó engedni, el sem olvassa normálisan a kérdést/kommentet, csak ránézésből löki az "okos" választ, mert ő úgy gondolja már x éve és az csak úgy lehet). Gondolom, hogy ezek az emberek szaladgálnak az utcán szabadon és egy mély ránézésből olyan kritikát tudnak nyomatni, úgy ki tudnak oktatni, hogy csak nézek és még egy percig el is hiszem.

Én is most megyek 4D-sre, én akkor már a 30. hétben leszek. Kicsit tartok tőle. Meg attól is, hogy most jelentkeztem be dokihoz egy átfogóbb vizsgálatra és félek, hogy olyan dolgokat vág majd a fejemhez, amire semmi szükségem és már megint beparáztat.

(Én külföldön élek, itt jóval lazábban kezelik a dolgokat, a fontos vizsgálatok megvannak, de nincs az az orvos-terhes nő függőség, mint otthon.) Örülök, hogy a babám jól van, jó hangulatban telnek a napjaim, de a jövőhéten hazalátogatok és már félek, hogy azelőtt leordítják a fejemet a súlynövekedésem miatt, hogy egyáltalán köszönni lenne időm és legalább három "aggasztó" dolgot fognak találni, ami miatt idegeskedhetek szülésig. Legutóbb 14 hetesen voltam otthon, akkor is elmentem dokihoz, addig egy boldog kismama voltam, de vizsgálaton úgy megrémisztett, hogy hetekig gyomorgörcsöm volt. Majd kiderült, hogy semmi baj.

Szerintem ne görcsölj, érezd jól magad. Örülj, hogy van egy babád, végre ott van a pocakodban a gyermeked, akire olyan sokat vártál. Ne engedd, hogy elvegyék az örömödet!

2008. aug. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megnyugtató válaszotokat,amúgy Dunakeszi Hepinet-nél voltam ultrahangon,ez elött is voltam de akkor

ezek szerint normális szonographust fogtam ki most meg egy "önjelölt szakorvost ":-(( remélem tényleg minden jó lesz

soha az egész terhesség alatt semmi problémám nem volt minden vizsgálati eredményeim tökéletes AFP-től az utolsó

vér eredményig a baba súlya 1094 g ,azt olvastam hogy ez jó súly ebben a korban, annyira boldogok vagyunk és sajnos egy ilyen beszólással az ember lelki világát napokra tönkre tudják tenni .

2008. aug. 29. 09:28
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyet ertek az elottem szolokkat,sajnos vannak ilyen emberek,h csak ugy osszak az eszt es semmirol fogalmuk sincs!

En 24 hetesen voltam a dokimnak kontrolon es nekem akkor volt 1 fokban erett a mehlepeny,de ez abszolut normalis!Mikor mar 3 fokban lesz erett en inkabb akkor parazom mert akkor mar kozel lesz a nagy nap....

Ne hagyd h felidegesitsenek ilyen butasagokkal,foleg h nem tudnak rollad es az eletedrol semmit....a dokid meg biztos meg fog nyugtatni ezzel kapcsolatban.

Gratulalok a babahoz!

26 hetes pocakos!

2008. aug. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy korábbi válaszoló vagyok. Egy privát kérdésem van!

Neked mennyire volt hasznos a 4D-s uh ennyi idősen? Látható volt még a baba megfelelően? A pofija?

Én elméletileg épp 29 hetes leszek, amikor megyünk. Sokan azt mondják, hogy ilyenkor a legjobb, mert már nem annyira sovány a baba és élethű lesz az arcocskája, sokan meg azt mondják, hogy ilyenkor már teljesen haszontalan, mert nagy eséllyel semmi sem fog belőle látszódni a nagysága miatt. Korábban viszont nekem nem is volt rá lehetőségem, mert külföldön vagyok és itt rettenetesen drága, nem olyan árkategóriában van, mint otthon. Egy normálisabb helyen 100-120 ezer forintnak megfelelő összeget is elkérnek érte, ami még itteni viszonylatban is soknak számít.

Ettől függetlenül Magyarországon most mindenképpen megyek, csak csalódni nem akarok, nem szeretnék sokkal többet várni tőle, mint amennyit valójában kaphatok.

2008. aug. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az interneten tájékozódott egy ismerősöm. Ott azt írják, hogy a placenta a 25. hét után el kezd már érni, megkezdődik a meszesedédi folyamat. Csak eddig a hétig tökéletes a működése, ez utá megkezdődik egy lassú érési, öregedési folyamat. Szerintem nálad a 29. héten ez teljesen normális. Nekem a genetikus szakember azt mondta, hogy jó a 4D, csak nem mindegy ,hogy ki csinálja, ért e hozzá eléggé. Szerintem egy szonográfus nem teljes értékű szakember ebben a témában, bizonyárra ki is kérné ezt a megjegyzést magának. Tényleg igaz, hogy nálunk a terhesség inkább betegség, állandóan a kóros eltéréseket keresik, és nem azt, hogy minden rendben van e. Óriási a külömbség!!!

23 hetes túlkoros kismama

2008. aug. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem sajnos eléggé befele fordult a babám ,egy jó képet tudott az okos dr jelölt csinálni róla nagy lökdösés árán ,azon éppen mosolyog az én kis tündérem :-)

de láttam nagyon jó képet is 29 hetes babáról ,attól függ,hogy hogyan fekszik a babád . 11000 ft a dvd és egy kép.

2008. aug. 29. 09:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszönöm a választ! Nagyon bízom benne, hogy nekünk is lesz értelme elmenni, még akkor is, ha csak egy jó kép lesz. Már nagyon várom! :-)

Én is hasonló árkategóriájú helyre megyek. Ismerős a hölgy, aki készíti majd a felvételt, ő bíztatott bennünket, hogy szép lesz és jó lesz. Itt egyébként is az a gyakorlat, hogy ha a baba fekvése teljesen megakadályozza azt, hogy meg tudják nézni és nem tudják megfordítani a babát, akkor visszahívnak pár nappal később és akkor nem fejezik be a vizsgálatot, fizetni is csak egyszer kell természetesen. Legalábbis nekem többen ezt mondták. Csak éppen én utazni fogok vissza, úgyhogy nem fog beleférni még egy próbálkozás. Reménykedem!

Ne haragudj, hogy eltértem a tárgytól, köszönöm én is a választ! Nyugodj meg, ne foglalkozz senkivel, csak érezd jól magad, főleg addig, amíg minden rendben van!

2008. aug. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!