Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki sztk-ba járt és ügyeletes...

Aki sztk-ba járt és ügyeletes dokinál szült, írna nekem véleményeket?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék fizetni a szülésért, a magándokik dràgák.

Olyanok válaszát várom, akik hasonlóképp nem akarnak fizetni, illetve akik már megszültek ügyeletesnél.

Mennyire foglalkoztak veletek? Féltetek? Meséljetek.


2015. máj. 12. 16:11
 1/7 kloetta ***** válasza:

Sztkba jártam és járok most is a 2. Babóval. Problémamentes terhességem volt, most is az, ha marad most se lesz dokim. Az egyetlen negatívuma az sztknak hogy van hogy egy órát ültem a váróban mire bejutottam. Nekem egyéb problémám nem volt.

Az ügyeletes dokinál jobbat ki se foghattam volna, a szülésznő egy álom volt. Szerencsém volt caak 4 órát vajúdtam az óriásommal. Senkinem szült közben, így családi szobám volt és szinte 5 percenként jött a szülésznő, doki félóránként. Választani se tudtam volna jobbat!

2015. máj. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva kicsit féltem, és felelőtlennek éreztem magam, amiért nem akartam dokit fogadni. Ezt mindenki érezteti is az emberrel, kórházon belül és kívül is, de próbáltam nem koncentrálni rá (Ha 600-szor nm kérdezték meg tőlem a 9 hónap alatt, hogy "Ki az orvosa?", akkor egyszer sem).


A MÁV-ban szültem, ügyeletesnél. Előtte 4 nappal már befektettek, végül indították a szülést. Volt párhuzamosan másik 2 szülés, de a szülésznő és a doki is megfelelően foglalkoztak velünk, mindenki nagyon kedves volt. Azért írom, hogy megfelelően, mert nem voltak ott végig, de őszintén szólva ilyenkor az embernek nincs is rá igénye, jobb ha apukával marad időnként egy kis privát szféra, és csak akkor nyúlkálnak, amikor nagyon muszáj - legalábbis én ennek örültem.


A vége császár lett, az ügyeletes doki és egy rezidens csinálta, utóbbi szedte a varratot, hozzá mehetek majd hathetes kontrollra is. Szülés után, míg feküdtem az érzéstelenítés miatt, mindkét doki feljött, megkérdezte hogy vagyunk. A csecsemősök is nagyon kedvesek, segítőkészek voltak.


Így utólag már azt mondom, ha problémamentes a terhesség, felesleges orvost fogadni. Rossz társadalmi berögződés, bűntudatkeltés, hogy mindenképp fizetni kell. Ha növelni szeretné valaki a biztonságérzetét, akkor szülésznőt érdemes fogadni: ő az, aki veled lesz, amikor kell, nem a doki.

2015. máj. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

az ügyeletes doki gyakornok volt és dadogott és ennek a tetejébe összefüggés sem volt abban, amit mond.

de hál ég nem ő vezette le a szülést, jött egy szüésznő és rengeteg asszisztens a kitolási szakaszban, addig hagytak egyedül vajúdni, az elején addig figyeltek kb míg 2 percesek nem lettek a fájások

2015. máj. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hat kedves utolso. Csakhogy felvilagositsalak:a gyakornok ahogy te irod őt rezidensnek hivjak. Es egyedul nem vezethet le szulest,tehat rajta kivul meg legalabb egy szakorvos is van az adott muszakban.

ezen kivul pedig az hogy dadogott es hogy nem volt osszefugges abban amit mondott... vegulis igen. 6 evig tanulta azt amit te valoszinuleg a 8 honapban magadba szivtal az internetrol...gyanitom hogy jobban atlatja az osszefuggeseket mint te. Nos hat gratulalok hogy le akarod jaratni a rezidens orvosokat.

2015. máj. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

100% ig meg vagyok elégedve mind az SZTK -s orvossal, mind a kórházzal.

Nem viselkedtek velem maskepp mint azokkal akiknek volt fogadott orvosuk. Mindenki nagyon kedves es segítőkész volt az egesz kórházi ott tartózkodásom alatt.

2015. máj. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as -esnek


azért gondolhatod hogy első szüléssel fogadott orvos nélkül kicsit azért megijedve hogy eshetett, hogy ez fogad, először azt hittem valami éjszakai portás!

utána kezdett derengeni hogy orvos, kezdtem félretenni minden elfogultságot, elvégre sok zseni nagy ember is dadoghat...csak ugye erre jött az összefüggéstelenség...


varrni ő varrt össze, kb egy órán át javította a munkáját egy odahívott orvos..


a kórházunkban ahogy észrevettem, külön híre van...

2015. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*4-nek
2015. máj. 12. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!