Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes kismama vagyok és...

7 hetes kismama vagyok és 3.790 TSH mértek a vérvételen. Az orvosom azt mondta, hogy gyógyszert kell rá szednem nehogy baj legyen a pajzsmirigy-alulműködés miatt. Én nem szeretnék gyógyszert szedni! MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés

2015. máj. 14. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

A picinek még nem működik a pajzsmirigye. Ha véletlenül határérték fölé csúszik az értéked az fejlődési rendellenességet okozhat a babának.

Nyugodtan higyj az orvosnak, tudja miről beszél.

2015. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Inkább szedj gyógyszert mint fogyatékos gyereket szülj! Legyen eszed! nem rólad van szó hanem a pici életről ami benned fejlődik. Nem magad miatt kell gyógyszert szedned, hanem a pici miatt!!!
2015. máj. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nem igazán hiszek az orvosoknak mert nekik az az érdekük ,hogy minél több gyógyszert beszedessenek az emberekkel.... TSH nál úgy vannak az értékek min.: 0,270

max.: 4,200

az én értékem 3.790 tehát a normális értékben van de mégis gyógyszert akar irni...

2015. máj. 14. 10:20
 4/15 anonim ***** válasza:
63%
Hogy ne legyen baja a babának. De a te döntésed, ha engem kérdezel felelőtlenség. Lehet egy hét múlva már nem lesz jó a tsh.
2015. máj. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Amúgy én ezeket úgy írtam neked, hogy emlékszem a nevedre. A baba aki úgy fogant, hogy naptár szerinti ovu után találtatok ki és mégis sikerült. Én szurkoltam nektek. Ne múljon ezen a kicsi egészsége.
2015. máj. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ja már levetted a neved de láttam az első kommentnel még.
2015. máj. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ez még normál tartomány, de jellemzően ahogy nő együtt a súlyotok, a TSH is nőni szokott, tehát egy alulműködő vagy arra hajlamos pajzsmirigy a terhesség előrehaladtával egyre inkább alulműködik. Nem fejlődési rendellenességet okoz, hanem a vetélésnek lesz nagy a kockázata. Ha nagyon nem akarod beszedni, akkor nagyon szigorú kontroll kell, akár hetente, és ha mászik fel a TSH, kell a gyogyi. De azt tudnod kell, hogy a gyógyszerrel pótolt pajzsmirigy hormon megegyezik az eredetivel, ami a szervezetedben van, tehát a világon semmi bajod nem lesz tőle, ha szeded, és a babádnak se.
2015. máj. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen szedd be a gyógyszert! Valóban határértéken belül lennél, ha nem nem lennél terhes, de terhesen 2 alatt kell tartani a szintet. A magasabb TSH vetélést, és idegrendszeri betegségeket okozhat a babánál.

A mai pajzsmirigy gyógyszerek már ugyanazt a hormont tartalmazzák, amit a pajzsmirigy termel.


Én 10 éve szedek gyógyszert alulműködésre, két terhességem alatt is végig szedtem.

2015. máj. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 jucus27 ***** válasza:
Szia! Én most kezdem a 3.ik terhességemet és végig pajzsmirigy gyógyszert szedtem! A lényeg az tényleg az hogy hallgass a dokira! Tudja mit beszél! Nem magadra kell gondolnod hanem arra a kis csöppségre aki a szíved alatt növekszik! A hormon pótlás egyébként kisebb kockázattal jár. Én a második babóval cukros is voltam,oltanom is kellett hát katasztrófa volt az egész úgy éreztem sosem szülök meg,nagyon nehéz volt a diéta de tudtam miért csinálom! Most még csak 6 heetes vagyok,de már elkezdtem a diétát és a pajzsmirigy gyógyit is szedem és ha én vigyázok magamra akkor minden oké! Mivel a picinek még nem termel hormont a szervezete ezért a tiédet használja! És gondolom nem szeretnél beteg babót! Fogadd meg az orvos tanácsát napi 1 gyógyi az egészségért nem sok!
2015. máj. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mért lenne az orvosoknak érdekük,hogy gyógyszert szedj?

Talán csak azt szeretnék,hogy egészséges gyereket szülj.Én is szedtem a p.mirigy gyógyszert.Sokkal nagyobb bajt csinálsz,ha nem szeded.

2015. máj. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!