Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » L-Thyroxin mellett terhességbe...

L-Thyroxin mellett terhességben szedhető az Elevit Plus?

Figyelt kérdés
Pajzsmirigyalulműködésre L-Thyroxint kell szednem napi fél tablettát. Ha jól tudom ez jódtartalmú gyógyszer. Emellett eddig Elevit Plust is szedtem, amiben szintén van 220 mikrogramm jód. A kettő együtt szedhető?

2015. febr. 12. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Én másfél L-Thyroxint szedek és mellé gravidát szedtem, abban is van jód, a dokim javasolta.

Mindig rendben volt a tsh.

2015. febr. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak a dokimat még nem tudtam elérni, és a neten olvastam egy cikket, mely szerint jódtartalmú terhesvitamin nem javasolt az L-Thyroxin mellett, bár szerintem nem is nagyon van már másmilyen. Mindenesetre ha sikerül elérnem a dokit, megírom mit mondott, de már így is megnyugodtam.
2015. febr. 12. 17:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Letroxot szedek, ami ugyanaz, mint az L Tiroxin, és mellé Elevit plust! És semmi bajom. A babának kell a jód, lehet neked nem is, de nem lesz rossz tőle az értéked hidd el. Úgyis terhességben 6 hetente kontroll vérkép van TSH-ra, így minden oké lesz. A vitamin fontos! 32 heteskismama
2015. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben elértem az orvosomat és ő is megnyugtatott, hogy lehet együtt szedni a kettőt. Akkor lenne gond - azt mondta - , ha autoimmun eredetű lenne a pajzsmirigyalulműködésem, de ezt szerencsére kizárták.
2015. febr. 16. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem autoimmun eredetű, és úgy is lehet szedni, a babának kell a megfelelő fejlődéshez. Nekem Hasimoto féle pm alulműködésem van, de általában aki életen át szedi a tiroxint, annak az van. A vérképedben nézték az ATPO értéket? Az alapján zárták ki az autoimmun eredetet? Mert így szokták.
2015. febr. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, az ATPO alapján zárták ki az autoimmunt.
2015. febr. 18. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!