Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszitek szigorúan a...

Mennyire veszitek szigorúan a terhesség alatt tiltott ételek kihagyását? Mi az amit semmikép nem esztek?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
hát második terhesség...nem foglalkoztam ezzel annyit mint az elsőnél...arra sem emlékszem mik a tiltólistásak,a camambert sajtra emlékszem csak,de azt nem is kivánom.
2015. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ettem camambert sajtot és kolbászt is.

Nyers tojásból készült majonézt nem ettem, bár mi már csak boltit veszünk inkább amúgy is.

2015. máj. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit semmiképp nem ennék, az a szusi, nyers hús, beefsteak nyers tojás..bizonyos sajtok.

Szerencsére az átlag magyar étkezések nem is ebből állnak.

Pl madártejet sem mertem enni.


Jobban figyeltem, hogy pl ne egyen olyan étteremben, amit nem ismerek... többször mostam kezet...

nem ettem olyan sok felvágottat.

2015. máj. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mandulát, nyer tojást/húst.

Mást igen

2015. máj. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az elso terhessegnel minden aprobeture, meg bolti majonezt se, mezet se.. semmi. A masodik terhessegnel nem vettem ezt ennyire komolyan, szerintem nagyon tulzasba lehet ezzel esni :-D!
2015. máj. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Két terhességem volt, makkegészséges gyermekeim születtek. Nyers húst, nyers tojást egyik várandósságom alatt sem ettem, a penészes sajtokkal próbálkoztam, de szigorúan csak boltit ettem /házi készítményeket nem/.

Ja, a csípőst a kisfiamnál kb. félidőig ettem, aztán a.dokjm elmagyarázta, hogy a 17. hétben alakul ki a magzat ízérzékelése, így abbahagytam. A kislányomnál egyáltalán nem ettem csípőset.

Ja, a második terhességem alatt a tejtermékeket fogtam picit vissza /ettem, de nem annyit/, mert a fiam tejérzékeny volt. A gasztrós doki mondta, hogy a túlzott tejfogyasztás növelheti a babánál a tejérzékenység kialakulását. Hát, sajnos tejérzékeny let a kislányom is.

2015. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyers dolgokat nem (hús, tojás, stb.), camembert nem is szeretem. A halat nem igazán kívántam, meg a húst sem nagyon. Nem ittam alkoholt, bár a végén a doki vörösbort javasolt, nyilván mértékkel. :)

Kávét ittam, mert nem volt tiltva, sőt kellett a vérnyomásomra. Energiaitalt nem ittam, ritkán szoktam amúgy is.

Próbáltam több zöldséget, gyümölcsöt enni, kevesebb szénhidrátot. A sót a végén kihagytam, mert az elsővel nagyon vizesedtem, ez bevált másodszorra.

2015. máj. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bolti majonezt eszem, nyers tojast es hust semmikepp.

mosatlan zoldseg gyumolcsot sem.

Peneszes sajtokat sem eszem, de pl pasztorozott fetasajtot igen.

2015. máj. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Négy egészséges gyerekem született, sohasem találkoztam tiltólistával!

Láttam a majonézt, én azt pl. mindig úgy csinálom, hogy előtte lemosom a tojások héját hypos vízzel. nem terhesként sem szeretnénk szalmonellát!

Kíváncsivá tettetek, tényleg van ilyen lista?

2015. máj. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!