Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 19. hétig 3 kilót híztam,...

A 19. hétig 3 kilót híztam, viszont most 22 hetes vagyok, és már 6 kilónál tartok! Nem értem az okát, nem eszem többet, sőt! Leszorítottam csak gyümölcsöt, nestlé fitnesst, és tejtermékeket eszem! Mi történik? Mit tegyek? Vagy ez normális?

Figyelt kérdés
2008. aug. 30. 08:56
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem igen, ez normális. én épp ma reggel néztem a súlyom(bár ne tettem volna)! 9 kg van rajtam és a 26. hétben vagyok. én sem értem! sokkal kevesebbet ettem egész terhességem alatt mint azelőtt és mégis feljött az a +9kg.nem is látszik meg rajtam,csak a hasam nagy! szóval sajnos bele kell törődnünk ez normális!
2008. aug. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, ne aggódj és én a helyedben a megszorítások helyett inkább odafigyelnék arra, hogy mindenből vigyek be a szervezetembe, amiből szükséges. Tehát zöldséget is, főtt ételt, húsokat, ha nem vagy vega. Nehogy lekorlátozd a táplálkozásodat erre a három féle dologra, amit felsoroltál, még akkor sem lenne jó ötlet, ha nem várnál babát, de most különösen nem szabad egyoldalúan táplálkozni.

Az a súlynövekedés teljesen természetes, amiről beszámoltál. Nekem 15. hétig farkasétvágyam volt, azokban a hetekben mégsem híztam. 18. héttől viszont alig bírtam enni, a hasam akkor indult növekedésnek, visszamentem dolgozni, rengeteget mozogtam egy nap, ennek ellenére rá négy kiló jött fel az azt követő öt hétben. Nem ettem többet, nem voltam lusta, de ez nem is hízás volt. Egyértelműen a baba miatt van. Ez az, amit el kell fogadni és próbáld meg élvezni a terhességedet, mert ebből a hat kilóból lesz még 12 is minimum és még az is teljesen normális lesz!

2008. aug. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2008. aug. 30. 09:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,én sem híztam 20hétig semmit,majd 5hét alatt rámjött 5kg és fogalmam sincs mitől.Én is rengeteg gyümit eszem ,meg joghurtot,tornázok is és még is jönnek a kilók.A védőnőm azt mondta,hogy ilyen tájt megugrik az ember súlya,majd abba marad és újra.Meg,hát a babóca is most kezd el igazán növögetni.4 barátnőm szűlt az idén és mind 20kg hízott,de szépen adják is le.Gondolj bele,alapból szülést követően lejön vagy 6kg(baba,magzatvíz,méhlepény,stb)Arra vigyázz,hogy ne vizesedj majd,mert az sok kg-t jelent,meg nem is egészséges.Amúgy nekem a pocim nő nagyon,meg talán egy pici ment a combomra,de nem vészes,nem is hiszik el , hogy már 67kg vagyok.

Így hát ne csüggedj,jövő ilyenkor már újra a régiek leszünk,egy gyönyörű kisbabával.

Üdv:26 hetes kismami

2008. aug. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Annyit még hozzátennék, hogy tényleg megáll egy pár hétre a súlynövekedés a huszas hetek második felében. Mint már említettem én 18-23 hét között híztam öt kilót, azóta eltelt négy hét és egy deka sem jött rám. Nem kezdek el korán örülni, mert biztos vagyok abban, hogy pár héten belül ismét jön egy hirtelen ugrás, majd valószínűleg pár hétig ismét leáll. Egyébként az egész egyénenként változó, biztosra még majd a 35. hét tájékán sem mehetünk, mert sokan írják, hogy az utolsó néhány hétben nő leginkább a súly, mert a baba is akkor hízik a legintenzívebben, illetve sok nőnél akkor jön elő a vizesedés, de elég sokan azt mondták nekem, hogy ők nem híztak már az utolsó hetekben.
2008. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!