Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés a keményedés?...

Milyen érzés a keményedés? Honnan ismerem fel? Milyen testhelyzetben jelentkezik?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi az amit érezni szoktam. Néha amikor hanyatt fekszem mintha legalul egy picit megfeszűlne a hasam, de utána rá pár másodpercre a pici is megmoccan, utána rögtön elmúlik, de ha azonnal oldalt fordulok akkor is megszűnik.

Ez már keményedés?

Magnéziumot az elejétől rendszeresen iszom.

20 hetes kismami



2015. máj. 17. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a babám nem nagyon szerette ha háton fekszem, és ez mindig tudtomra is adta, nem lehet, hogy egyszerűen csak elkezd ilyenkor helyezkedni a babád?

Amúgy nem nagyon tudom leírni hogy milyen érzés, de szerintem egyértelmű, megkeményedik az egész pocakod és belülről is feszül.

2015. máj. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nem az egész méhednél érzed akkor az biztos nem az. Itt ott a baba mozgása miatt is és a szalagok nyúlása miatt is feszülhet.

Ja az én babám sem szereti ha háton fekszem. Erős rugdosásba kezd.

2015. máj. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Keményedéskor az egész hasam olyan volt mint egy kemény dinnye. Mindenhol feszült.

Én kb. a 28. héttől éreztem és főleg ülve. Háton nem is tudtam feküdni.

2015. máj. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a keményedés olyan amikor az egész pocakom kemény lesz a méh körvonala kitapintható és mintha kövekkel pakolnák tele. Amikor a babának nem tettszik a pozíció akkor egyik oldalra kidugja magát , de akkor a másik oldal puha.
2015. máj. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bocsi lányok,hogy csak most írok vissza.

Remélem, akkor ez még nem keményedés, mert nekem a méhem teteje feszül olyankor, ott ahol legnagyobb a domborulat, bár még alig van hasam. Olyankor próbáltam megnyomni, ott egy picit keményebb, de lehet tényleg csak a baba reklamál és őt érzem ilyenkor.

Kicsit megijedtem, mert mindenhol azt olvasom, hogy ilyen korán az milyen veszélyes, és persze félek, hogy nehogy az legyen. Most még minden olyan új és fura :-)

2015. máj. 17. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is huszadik héttől már kezdődött, szerencsére nem sűrűn van azóta sem. Furcsa feszítő érzés, kidudorodik és kemény az egész hasam, kitapinthatóan kerek a méhemnél. Kb fél-egy perc alatt el is múlik. A dokim szerint napi 10 keményedés normális még. Szedj sok magnéziumot és ne izgulj miatta.
2015. máj. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent!!23 hetes vagyok, a 20. héttől keményedek néha. Magnéziumot szedem, de nem kell ráparázni!! Ez a méh természetes reakciója, ha nem kap elég oxigént (vagy azért mert túlterheled magad és nem jut vagy mert hanyatt fekszel és elnyomódik az artéria)

Ha észreveszed pihenj kicsit vagy fordulj el!! 😉

2015. máj. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!