Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma reggel csináltam tesztet,...

Ma reggel csináltam tesztet, és pozitív lett. Viszont már negyedik napja enyhén barnázom. Normális?

Figyelt kérdés
Néha csak nagyon kevés, nyálkaszerű, máskor nedvesebb és inkább rózsaszín. Jövő héten tudok elmenni dokihoz, de addig ezen fogok agyalni. Második baba (remélem).
2010. febr. 24. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%
szerintem normális, ha elment volna akkor véreznél....drukkolok
2010. febr. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem normálisnak nem mondható, de nem feltétlenül jelent nagy bajt. A barnázás lehet sárgatest elégtelenség miatt is, erre szoktak gyógyszert adni. Utrogestant vagy Duphastont. Én a helyedben elmennék az ügyeletre ha a saját orvoshoz nem tudsz hamarabb menni, mert az a biztos, amit az orvos mond. Ha jövőhétig rágod magad pluszba az sem tesz jót! Egy "normális" terhességnél nincs se barnázás se vérzés. Nem? Az első babádnál volt?

Drukkolok, hogy legyen második baba!

2010. febr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem emlékszem, hogy az első babával volt-e. :(
2010. febr. 24. 23:02
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
én is barnáztam és azonnal mentem orvoshoz.szerintem ne várj a jövő hétig,hanem menj most orvoshoz.lehet,semmi komoly,de lehet vetélés is.
2010. febr. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem azonnal menj orvoshoz. Nekem is nagy szerencse volt hogy megmaradt a baba. Én is csütörtökön pozitívat teszteltem és szombat hajnalra barnáztam. Azonnal mentem orvoshoz és áldottam az eget, hogy kijött a pozitív teszt, mert ha nem tudom biztosra, hogy terhes vagyok, nem mentem volna, mert arra gyanakodtam volna, hogy csak késett. Kaptam hormonogyógyszert, magnéziumot és szigorúan feküdnöm kellett. De nekem elmúlt az első szem gyógyszertől, nem napokig barnáztam.

Nem akarlak elkeseríteni, de a rózsaszín frissnek mondható kevés vér. Ami viszont fenyegető vetélés jele. Ha nem mégy el még ma délelőtt lehet, hogy már estére nem lesz senki a pocakodban akiért izgulhatnál. Ez a barnázás és vérzés valamire figyelmeztet. Lehet hogy csak egy hematóma , amire szintén szoktak adni gyógyszert, de lehet hogy sokkal nagyobb a baj!

Ne kockáztass!Ha igazán fontos a pici , öltözz és menj az ambulanciára!!!

18 h km.

2010. febr. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jó, ha vérzel. Nem akarlak riogatni, de ha nem mész azonnal orvoshoz, lehet, már nem lesz mit nézni az UH-n. Én is így jártam két halvány pozitív teszt 4 nap késésnél, aztán barnázás az 5- 6 naptól, és az Uh-n már nem volt látható semmi. Az a baba elment :(

Most 10 hetes km

2010. febr. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Dehogyis normális! A barna is VÉR!!! Azonnal doki!!

Tapasztalat. Én későn mentem. Lehet, hogy már neked is késő. :(

2010. febr. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
De egyébként írhatnál pár sort, hogy mi van veled a kérdés kiírása óta! Vagy remélem épp dokinál vagy....
2010. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Sziasztok, köszi a válaszokat, épp most értem vissza a dokitól. Vegyes érzelmeim vannak, semmi konkrétat nem mondtak. A nőgyógyász megvizsgált, és a kesztyűjén volt egy jókora darab véres nyálka, és ingatta a fejét, és azt mondta, hogy semmi bíztatót nem tud mondani, menjek azonnal ultrahangra. Gyanús volt neki, hogy nem is vagyok terhes, mivel jan. 25-én kezdődött a legutóbbi mensim, és furcsa volt neki, hogy már van pozitív tesztem. Azt gyanította, hogy ebből csak menstruáció lesz, baba nem. Kérdeztem, hogy akkor mire a pozitív teszt, de erre nem tudott sokat mondani. Átmentem ultrahangra, ott is csak ingatták a fejüket. A doki azt mutatta, hogy a méhen belül van egy icipici folt, amiből akár baba is lehet, de hogy még nagyon nagyon pici, 1.2 mm-es folyadék árnyék, ez van a jelentésen. Azt mondta, hogy valószínűleg most dől el éppen, hogy beágyazódik-e vagy sem. Azt mondta, hogy várjak két hetet és menjek vissza kontrollra. Nem mondom, hogy sokkal okosabb vagy nyugodtabb lennék. Mikor rákérdeztem a vérzésre, azt mondta, hogy nem tud rá mit mondani. Ha változik a színe, állaga, mennyisége, akkor vissza kell mennem rögtön, amúgy pedig várjak két hetet... Ennyi a helyzet most. Figyelek, biztos veszek majd még pár tesztet, és nagyon reménykedem, hogy megmarad.
2010. febr. 26. 15:01
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Második vagyok.

Nem értem az orvosod, hogy tud ilyen bizonytalanságban tartani. Nekem nem volt se vérzésem, se barnázásom, de mégis kaptam magzat támogató gyógyszert a biztonság kedvéért, mert nehezen jött össze a baba. És nem Én kértem magától adta, azt mondta, hogy ezzel ártani nem ártunk. Szóval ha látnak valami kis picike foltot méhen belül és van pozitív teszted, nem hiszem el, hogy így kellett volna hazaküldenie Téged. Ha nagyon szeretnéd ezt a babát szerintem menj el egy másik orvoshoz is hátha az többet segít. Drukkolok Neked!!!

2010. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!