Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortol vegyek be lazcsillapi...

Mikortol vegyek be lazcsillapitot?

Figyelt kérdés
Az egesz csalad virusos megfazastol szenved, es ugy latszik, hogy ezt en is elkaptam. Faj a torkom, es most mertem a homet, 37.5. Mikortol csillapitsam a lazamat? 38 felett vagy elobb is? Mit vehetek be? 26hkm
2015. máj. 19. 16:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem 38. De ha pl lefekvés előtt közel van a 38 akkor jobb ha beveszed, nehogy felszökjön éjszaka.
2015. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 38-nál nem vennék be, nem ajánlott. Próbálkozz hűtőfürdővel, inkább csak a 39 felett láz veszélyes, alatta többet árthat a gyógyszer mint a láz.
2015. máj. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A 37.5 még hőemelkedés sincs, lázról 38 felett beszélhetünk, akkor már vehetsz be Algopyrint.
2015. máj. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

algopirint szedtem lázra, az első trimeszterben...szerintem 38-nál azonnal vedd be.

És az okát ki kell kezelni. torokgyulladás, valószínű, tehát érdemes volna sós vízzel gargarizálnod, ami fertőtlenít, és el kellene menned orvoshoz is...nekem ugyanez volt 8 hetesen, 3 napig volt 40(!) fokos lázam, a lázmérő 41-et mért, ezt csak úgy írom, mert szerintem nem volt 100-as a lázmérő, bár tény hogy az életben még olyan forrónak nem éreztem magam...szóval elmentem dokihoz, torokgyulladásra antibiotikumot írt és algopirint, és azt mondta, sokkal rosszabbat teszek ha nem veszem be ezeket azonnal.

2015. máj. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Panadolt vegyél be kéket, az algopyrin enm az igazi...
2015. máj. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
te honnan tudod jobban, mint az orvos? nem bántásból amúgy.
2015. máj. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Felhivtam az ugyeletet. Algopyrin mehet 38 korul mar, meg panadol is. Hutofurdo, es pihenes. Csak nehez megoldani egy ugyszint lazas-beteg 1.5 gyerkoc mellett. Rmeelem nem lesz semmi bajunk, nagyon aggodok :(
2015. máj. 19. 18:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Én hètvégén mentem az ügyeletre, szintén torokgyulladásom volt, felírt 3 napos antibiotikumot, fontosabb beszedni, mint nem, hidd el.

Lázam is volt több napig, de csak 38-ig ment fel, kellett az algopyrin.

Már jól vagyok, remélem a picikém is :)

2015. máj. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!