Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet így valami betegsége,...

Lehet így valami betegsége, baja a babámnak ha semmilyen vitamint nem szedek?

Figyelt kérdés
8hetes vagyok. Tudom hogy ilyenkor a folsav a legfontosabb hogy megelozzuk a nyitott gerincet de tudom hogy pl a banan,paradicsom,lencse,sóska stb tartalmaz folsavat. Ha ilyen ételeket eszek ezis lehet elég ahhoz hogy minden rendben legyen a babával?
2015. máj. 20. 17:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ezeknek zöldségeknek, gyümölcsöknek nincs akkora folsav tartalma, hogy megakadályozza a velőcső záródási rendellenességeket. Gondolom nem eszel belőle kilószámra minden nap. Nem olyan vészesen nagy kiadás a terhesvitamin, hogy ne lehessen lehalább az első trimeszterben megvenni.
2015. máj. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem, pusztán attól, hogy nem szedsz vitamint, nem lesz semmi baja a gyerekednek.
2015. máj. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
44%
Ha szedsz is lehet beteg a baba. Ez nem a vitamintól függ kizárólag. Ha ezen múlna akkor ha belegondolsz nem is kéne beteg babanak születnie.
2015. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%

Pusztán atttól, hogy nem szeded, nem lesz baja.

De ha csak folsavat szedsz (ami nem túl drága) sokat tehetsz a babádért.

Én is csak a 14.hétig szedtem mindent, utána abbahagytam. Azt mondta a dokim is, hogy a 12. hétig jó ha szedem, utána bőven elég a változatos táplálkozás.

2015. máj. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A babádnak kell folsav, mert ételekkel nem tudsz annyit bevinni, még ha egész nap ennéd a lencsét, sóskát, stb., akkor sem.


A babának nem lesz baja, ha semmilyen vitamint nem szedsz, ő elveszi a szervezetedtől, ami neki kell. Leépíti az izmaidat, a csontjaidat a fogaidat. Anyósom pont hétvégén mesélte, h amikor ő terhes volt, még nem volt terhesvitamin, semmit nem szedett. A fogait kézzel ki tudta húzni az ínyéből, úgy kilazultak. Egészséges, 3 kg fölötti gyereket szült mindkétszer.

2015. máj. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De most komolyan, mi akadályoz meg abban, hogy legalább folsavat szedj?
2015. máj. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
"Félek" a gyógyszerektől meg az ilyen módon bevitt vitaminoktól. Félek,hogy többet ártok vele mint úgy ha csak étrend alapján viszem be
2015. máj. 20. 21:34
 8/15 anonim ***** válasza:

"Félek,hogy többet ártok vele mint úgy ha csak étrend alapján viszem be"


Tudományosan igazolt tény, hogy a folsav segít a fejlődésben, és sok fejlődési rendellenesség kockázatát csökkenti. És ételekkel nem lehet annyit bevinni, amennyi kell. Akkor miért gondolod, hogy ártasz vele?

De ha nem akarod, akkor ne szedd.


Csak akkor nem értem a kérdést. Félsz, hogy ártasz a vitaminbevitellel. A kérdésed mégis arról szól, ártasz-e, ha nem viszel be...

2015. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Ditta323 ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a babának :)

Én sem szedtem semmit kivéve a 20. hét körül magne B6-ot 1 hónapig, aztán azt sem mert hasmenést okozott.

Egész terhességem alatt tökéletes volt a vérképem.

2015. máj. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat

nagyon remelem hogy az én babamnak se lesz semmi baja :)

2015. máj. 21. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!