Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2napja fáj a fogam de még nem...

2napja fáj a fogam de még nem voltam dokinál. Hátha emúlik. Volt már rá példa! De nem akarózik neki így hétfőn megyek! A lényeg, h bevettem 1 félszem algopyrint, m úgy tudom, azt lehet?

Figyelt kérdés

De azért bűntudatom van! Nem szeretnék ártani a babámnak!

Ja és az előbb olvastam, h a rossz fogak koraszüéshez vezethetnek. Igaz ez? Egyébként 24hetes vagyok.


2008. aug. 30. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a doki azt mondta,hogy algopyrint azt nem szabad a terhesség alatt szedni,mert állítólag hatással van a baba fejlődésére. Én csak panadolt vehettem be,ha fájt valamim. Szerintem mindenképpen kérdezz rá a dokira,hogy milyen fájdalomcsillapítot szedhetsz!

2008. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szija

Először is köszi,h válaszoltál!:)

Másodszor.Sejtettem,h a Panadolt ajánlani fogjátok,,mert már többször olvastam,h komoly vita alakult ki,h melyiket lehet.Én

2008. aug. 30. 15:24
 3/7 A kérdező kommentje:

De az én ismerettségi körömben az algopyrint ajánlották!

Képzeld még olyan is volt aki rendszeresen injekció formájában kapta!Am meg a betegtájékoztatón az szerepel,h csak az első 3 és az uccsó 3hónapban nem szabad!Rem igaz!Mind1 hétfőn irány a doki.És köszi:)

2008. aug. 30. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet szedni Algopyrint, nincs káros hatása a magzatra! /Gyógyszerészek és orvosok szájából hallottam gyógyszertanon a Sote-n, és a gyógyszertankönyv is így írja/

Advilt, Nurophent, Voltarent stb nem szabad.

Mindenesetre menj el a fogorvoshoz minél előbb, meg kellene nézetni mégiscsak azt a fogat! A fogproblémákat várandósság alatt igenis komolyan kell venni.

2008. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Gyógyszertárban adnak recept nélkül kapható fájdalomcsillapítót, amit szedhetsz ennyi idősen (én is ott kaptam fogfájásra és segített, igaz doki után mert még mindig fájt). Egyébként kevesebbet ártasz egy-egy szem gyógyszerrel ha megszünteti a fájdalmat, mintha napokig szenvedsz, az még rosszabb a babának!
2008. aug. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Főleg az utolsó válaszolónak!

Nagyon megnyugtatóan írtál kösz:)

2008. aug. 30. 17:50
 7/7 anonim ***** válasza:

egyenlőre csillapítsd a fájdalmadat, algopyrint leht, algoflex forte-t is--orvosi forrás.

A fogorvost pedig ne hagyd ki, mert ha esetleg a gyorsabb romlás miatt széthullik a fogad, nem lenne jó ha már csak a szájsebész segíthetne!!!!

2008. aug. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!