Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Afp vizsgálat. Vélemények?

Picsusz kérdése:

Afp vizsgálat. Vélemények?

Figyelt kérdés
Ma voltam 12 hetes genetikai ultrahangon.Minden értékünk jó lett,jól van,megvan mindene.A dokim viszont ragaszkodik az afp-hez,mindenkivel csináltat a 16.héten.Kérdésem az lenne,hogy olvasom,hogy nem véletlenül vették ki a kötelező vizsgálatokból,mert sokszor téveset mutatott,meg ki se mutatja a Down kórt.Azt olvastam,hogy a 12.heti uh.95% pontosságú,ezért is felesleges az afp.Minek kell akkor megcsináltatni?
2015. máj. 27. 19:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem pl. teljesen rendben volt a 12 hetes uh, az AFP rossz lett, a 18 hetes uh megint csak tökéletes volt.

Dokim azt mondta, hogy ne foglalkozzak az AFP eredményével, ha mindkét uh teljesen jó eredményeket hozott.

S ez 5 éve volt. Lányom makk egészségesen született.

Komolyan nem értem minek erőltetik ezt a trutyi AFP-t! Nagyjából arra jó csak, hogy ideges legyen a kismama...

Én a helyedben nem mennék el. Furcsa, hogy van még orvos, aki ragaszkodik ehhez az őskövület vizsgálathoz.

2015. máj. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én sem értem,nem is szívesen megyek,de mivel magándokihoz járok egy jó ideje,ő küldött el,így muszáj elmennem.1.1mm es lett a tarkóredő értéke.Nem hinném,hogy ebből bármi baj lenne,mikor 3 körül a rossz.Ezért se értem minek küld el.Már előre félek,hogy majd csak idegeskedem miatta.
2015. máj. 27. 20:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem már nem kellett megcsináltatnom. Egyébként is minden tökéletesen rendben volt. Pont úgy töltöttem a 16.hetet (vasárnapi napon) hogy szerdán mentem volna a AFP-re. Hétfőn felhívtam a dokit,hogy azt olvastam a neten,hogy eltörölték és mondta is,hogy nem kell már mennem,tehát én így "úsztam meg" :)

Örülök neki mert sokszor fals eredményt adott.

Ha jól tudom mi "Magyarország" volt az egyetlen ahol még kellett,de végül már nálunk is kivették a terhesgondozásból. Nem véletlen!


Bár nem csináltattam meg,az Aft-t a kislányunk tökéletesen egészségesen született:)

2015. máj. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem pl jó volt a 12uh az afpm rossz lett...kiderült hogy az afpnek volt igaza :*(
2015. máj. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom kedves utolsó.Ez hogy lehet?Uh-on már látniuk kellett volna akkor valamit,nem?Főleg az értékekből.
2015. máj. 27. 21:12
 6/8 anonim ***** válasza:
4-es: mesélnél róla? Mit mutatott meg az afp? S a 18 hetes uh milyen lett, ott sem derült ki, hogy gond van?
2015. máj. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 12 hetesen volt orr a nyaki redő a hatàron volt de azt mondtàk mivel orrcsont van nem kell aggòdni. Az afp downkorra nqgyon rossz lett nem tudom pontosan meg kell keresnem a papírokat..elmentem rögtön egy megbízható (ismerem a hölgyet) magàn 3d ultrahangra ott màr làtszott hogy tènyleg nem stimm,többlet magzatvizem is lett akkorra a korhàz nem fogadta el a magàn eredmènyt így meg kellett vàrni a 18hetest amire kèsőbbre kaptam időpontott így màr egy majdnem 19hetes voltam, genetikus nèzte mert valami nagyon jó ultrqhangja van, megàllapította hogy baj van. Mivel alpból több gond is làtszott nem kellett magzatvíz vizsgàlat.Szíve sem volt rendben, belèbõl is szakaszok hianyoztak szakaszok egy vesèje volt.
2015. máj. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Nehéz bármit mondani... Köszönjük, hogy megosztottad velünk, és őszintén sajnáljuk! Remélem, hogy nemsokára egészséges babád születik!
2015. jún. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!