Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hétfőn leszek 7 hetes terhes....

Kávétejszín kérdése:

Hétfőn leszek 7 hetes terhes. Nem kaptam semmilyen papírt a dokimtól (magánrendelés). Így hogyan/mikor menjek védőnőhöz?

Figyelt kérdés

A védőnőhöz a doki által adott papírral tudok ugye bejelentkezni, ám mivel ilyenem most nincs, nem tudom, mi a teendő. (A lányommal a terhesség elején rendelőbe jártam, ott kaptam papírt, most viszont már magánrendelésen kezdtünk.)

A másik kérdésem: ha végig magánrendelésre megyek, és nem a szakrendelésre, akkor is kapok családit? Ugye eredetileg úgy van, hogy 4x meg kell jelenni a kórházban vizsgálaton. De ha kórházon kívül végzi a vizsgálatot?

Köszönöm a válaszokat!



2015. máj. 30. 17:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*jav

családi helyett anyasági, bocsánat

2015. máj. 30. 18:01
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Valami papír mindenképpen kéne, mert különben a védőnő nem adhatja ki a kiskönyvet (sőt, a rizikóbesorolást is oda kellett volna adnia, mert elvileg anélkül sem adhatná ki...)! Én a helyedben először felhívnám a magánrendelőt, hátha kinyomtatják neked, amit a doki a gépbe írt, de ha nem, elmennék egyszer sima sztk-ba, vagy a doki állami rendelésére. Az anyasági támogatás feltétele pedig 4* megjelenés a terhesgondozáson, ez lehet magánorvos is (a lényeg, hogy pecsételjen bele), de a védőnői tanácsadás is annak számít (és most már úgyis a védőnő adja ki az igazolást róla az új rendelet szerint, nem a kórház vagy az orvos), szóval emiatt nem kell aggódnod :)


Üdv: egy védőnő

2015. máj. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Volt már szívhang, amikor vizsgált? Csak mert addig nem kell a védőnőhöz menni, míg papírforma szerint nem élő az embrió. Én a 12. hét után voltam először a védőnőnél. Ne aggódj, a 4 terhesgondozás röhögve összejön a 9 hónap alatt, még ha az elsőről nincs is papírod. :)
2015. máj. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, volt-e szívhang. Konkrétan azt mondta, hogy tutira szívhangot nem mond, de érezhető, hogy van, és látta is a magzatot a petezsákban.

Sztk-ba nem tudok menni, csak magánrendelésre. Eléggé kiszolgáltatott helyzetben vagyok, nincs sok választásom. Első válaszoló (védőnő), tudnál nekem írni privátban? Leírnám a gondomat részletesebben...

2015. máj. 30. 18:49
 5/12 anonim ***** válasza:

A magánrendelés is terhesgondozásnak számít, amint lesz kiskönyved, amit védőnő állít ki, minden alkalommal bejegyzés készül, és a védőnő is ebbe ír bele mindent majd.


Akkor lehet, hogy ezért nem kaptál még papírt, mert nem volt határozott szívhang. A következő alkalommal már biztosan kapsz, amivel mehetsz a védőnőhöz.

2015. máj. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

A dokim azt mondta, hogy 1 hónap múlva menjek vissza. Addigra több, mint 10 hetes leszek. Ha akkor szólok a védőnőnek, nem késő még?

Bocsánat, ha ennyi kérdésem van, fogalmam sincs, ilyenkor mi a helyzet.

2015. máj. 30. 19:08
 7/12 anonim ***** válasza:
Dehogy késő! Sokan csak a 12. hét környékén mennek kiskönyvért.
2015. máj. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is magánrendelésen voltam de nekem minden papirt oda adott és rá volt irva hogy élő embriól láthato! 9 hetesen mentem védőnőhöz.
2015. máj. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem a 12. heti nagy kórházi ultrahangra, hogy még nem volt kiskönyvem, mert addig még nem voltam a védőnőnél. Az égvilágon semmi gond nem volt ezzel. :)


Ha nagyon aggódsz, már most utánanézhetsz, ki lesz a védőnőd, illetve kérhetsz hozzá időpontot is a dokid meglátogatása utáni időre. Ez akár még hasznos is lehet, mert van, ahol 2-3 hétre előre teli van a védőnő naptára, és még jó is, hogy már ilyen korán megkapod az időpontot.


Ne aggódj, anak semmiféle negatív következménye nem lesz, ha nem mész rögtön az első szívdobbanás után a védőnőhöz, van úgyis annyi vizsgálat ebben az időszakban, hogy már annak is örülni fogsz, ha van egy heted, amikor nem kell menni sehova. :)

2015. máj. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tudom, ki lesz a védőnőm, van egy másfél éves kislányom, tehát marad az, aki volt.

Nagyjából az a szitu, hogy ez egy kicsi város, jártam egy dokihoz magánba a lányomnál (összesen van 4 doki a városban). Mindenki ismer mindenkit. Emellett a dokim eléggé sértődékeny, ha valaki átmegy másik dokihoz, vagy valaki, aki magánba járt hozzá, egyszer csak megjelenik szakrendelésen.

Egyébként sem szeretnék szakrendelésen ülni egész délelőtt, ugyanis a nagylányom még nappal is szopizik.

Nem tudom, annyira gördülékenyen ment minden az előző terhességemnél, most meg olyan bonyolultnak tűnik minden. :)

2015. máj. 30. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!