Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha striás a has akkor szülés...

Ha striás a has akkor szülés után kötényhas is lesz vagy köldök körüli ráncos bőr vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés
25 hetes vagyok ikrekkel és kezd kialakulni striák most még kicsik de mindennap nőlnek. Mindennap olajozom illetve testápolozom de kialakultak, most 100 cm a hasam körfogata és 3 hónapom van szülésig szoval valószinű nagyon csunya lesz :( Igazából a stria nem is érdekel csak az a ráncos,lógos bőr :( 6kg híztam edig de a testemen nem látszik sőt combom,karom vékonyabb is lett....aki tapasztalt ebbe kérem szépen irjon...köszönom

2015. máj. 31. 02:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos striák nélkül is lehet kötényhas.
2015. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wiky93 ***** válasza:
Nekem striás, 5hónapja szültem, kicsit kötényhasam lett de már egyre jobban mintha alakulna a régihez :)
2015. máj. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem reped szét a bőr,csak kinyúlik, akkor is lehet kötényhasad, de az nagyon szépen regenerálódik, míg a kötényhasa szétszakadt bőrrel nem.
2015. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem kezdodik a lila stria elegszepen de nem is baj csak az a kotenyhas.....huhh nagyon felek tole. Parom azt mondta ha megmerem mutetni elhagy majd :( de hiaba ha en nem szeretem csak rombolja az onbizalmamat hiaba senki nem latja en latni fogom :(
2015. máj. 31. 15:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

1. A striák hormonális változások miatt alakulnak ki, nem a bőr mechanikus nyúlása okozza. Ezért kamaszkorban, terhesség alatt és hormonkezelés alatt fordul elő. Genetikai hajlamon múlik, hogy kinek lesz, a krémek nem érnek semmit.


2. Ikerterhesség után sajnos biztos a kötényhas. Az emberi test egy magzat kihordására lett "tervezve", itt megbosszulja magát az evolúció.


3. A kapcsolatod nagyon gyenge lábakon áll, ha a műtét lehetőségére azonnal elhagyással fenyegetőzik a párod. Itt már súroljuk a lelki bántalmazás határát. Nincs emögött egy olyan szándék, hogy csúnya hassal könnyebben mellette maradsz? Nem volt eddig féltékeny, uralkodó típus?


Elvileg ilyen helyzetben a férfi féltheti a műtét kockázataitól a nőt, de hogy direkt azt akadályozza meg, hogy az önbecsülése nőjön... na ez a rész nagyon gyanús nekem.

2015. jún. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja hogy neki tetszek mindenhogy es szerinte csak ez a fontos. Hat nekem meg az hogy ne kapjak siro gorcsot minden tukorbe nezes utan.
2015. jún. 2. 03:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Annyit hozzátennék, hogy még egy évvel szülés után is változik az ember - aminek 9 hónap kellett, hogy kinyúljon... Szóval nem kell rögtön bőgve kés alá feküdni. Másrészt sajnos a műtéti kockázat tényleg megfontolandó, és hát a négykézláb kicsit ráncos és a lógós kötény között óriási különbségek lehetnek, na meg egy hasfelvarrás utáni heg meg jóval nagyobb, mint a császáros (rákereshetsz neten). Én a 150 centimhez és 45 kilómhoz szültem két császárral két hatalmas gyereket, és szoptattam is őket egyenként másfél évig - hát totál nem vagyok a régi és annyira nem vágyom a strandra sem, de azért nem tartom rondának és szeretem magam így "viharverten" is.
2015. jún. 2. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az egy évet valóban ki kell várni, ezt minden normális plasztikai sebész is javasolni fogja.


De egyetértek, hogy ha a kérdező nem érzi majd jól magát a bőrében, akkor az egy év letelte után (amikor már spontán nem változik a has állapota), akkor annak kellene a legfontosabbnak lennie, hogy ő jól érezze magát.


Nálam is felmerült a sebészi beavatkozás lehetősége. Egy általam ismert sebészt kerestem meg, ő mondta is, hogy egy évet várjunk, mert akkor lesz végleges az állapot.

Mst telt le az egy év, a bőrömön már csak minimálisan látszik (ha leülök, kissé ráncos). Viszont a szétnyílt hasizmot és a kialakult köldöksérvet műteni kell, orvosilag is indokolt. A férjem abszolút támogatja, ő is segít sebészt keresni. De, ha csak esztétikai oka lenne, akkor is támogatná.

2015. jún. 2. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!