Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3x2 Magne B6-ot szedek, de...

3x2 Magne B6-ot szedek, de időnként mégis keményedik a hasam, más is van ilyen helyzetben? Ha igen, akkor volt-e vele orvosnál vagy kórházban? 25 h km (ikres)

Figyelt kérdés
Szigorú fekvés van előírva nekem, így majdnem egész nap fekszek.
2010. febr. 27. 16:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Igaz én nem ikrekkel, de igen én is ilyen helyzetben voltam. 6 magneB6 naponta (volt hogy 8 is), 22. héttől, akkor nyílt ki a méhszáj. Nem tudom neked mennyire, engem az orvos a tornától tiltott el, és azt mondta pihenjek többet. Többet pihentem persze, de van egy kisfiam így egész nap nem tudok feküdni, ha nem lenne sem tudnék, beleőrülnék.

Javasolta még hogy esténként igyak 1-1 pohár vörösbort, egyrészt mert tompítja a méh tevékenységét, mert sok benne az antioxidáns, és mert segíti a vérképzést.

Most vagyok 38hetes 3 napos, nyitva 2 ujjnyira és a baba sehol:)

2010. febr. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos magne citricit-et írt fel, azt mondta erősebb, mint a sima magnézium -amúgy lehet recept nélkül is kapni- Észrevehetően használt. A felvést pedig tényleg érdemes betartani. Anno azt mondták, hogy amíg nem görcsölök, addig nem kell a kórházba menni a keménydésekkel, de nagyon kell rájuk figyelni. 34 h km
2010. febr. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szokott szúrkálni a jobb oldalon és volt, hogy 2 napig folyamatosan és bementünk a kórházba, befektettek fenyegető vetélés miatt, kaptam 1 magnézium infúziót, pár napja újra volt ez a majdnem egész napos szúrkálás és bementünk az ügyeletre (közben az esküvőnket is megtartottuk és attól is féltem, hogy nem-e akkor nyílt a méhszájam vagy baj lett belőle) és akkor emelték meg a magna b6-ot 3x2-re, de ráírták a papíromra, hogy ha nem múlik a szúrkálás vagy erősödik akkor felvesznek a kórházba, hogy infúzióban kapjam a magnéziumot. A méhszájam zárva van, mert megvizsgáltak bent, ezért nem tartottak bent, csak ráírták, hogy menjek vissza ha nem szünnek a panaszok.
2010. febr. 28. 09:02
 4/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Esetleg kérj másik magnéziumkészítményt (nekem egy Magnesium Diasporal nevűt ajánlott a dokim, mert szerinte jobb, mint a MagneB6). Azt írod, a méhszájad zárt. A méhnyakad hossza rendben van? Akkor szerintem ne aggódd agyon magad a keményedések miatt. Ha súlyosabb lenne a helyzet, más izomlazító-görcsoldó gyógyszereket is kapnál. Kitartást! Ha van fogadott vagy magándokid, járj a nyakára, hogy nyugtasson meg :)
2010. febr. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az 1. ilyen vizsgálatnál C2000 volt, de az utóbbi 2-nél C3000 volt a papíron. A védőnő is ajánlhat ilyen magnézium készítményt vagy csak az orvos? Köszi.:)
2010. febr. 28. 17:54
 6/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Utsó vagyok, szia! Tökéletes a méhnyakad-méhszájad. Három ujjnyi, teljesen zárt. Azt a magnézium-készítményt, amit írtam, vény nélkül lehet kapni, szerintem a legtöbb ilyen gyógyszer nem vényköteles (ugye a MagneB6 se az). Mindenesetre a védőnőd tanácsát kikérheted, hátha van jó tippje. Az én védőnőm már az elején mondta, ha görcsöket érzek, vegyek be nyugodtan No-Spat. Esetleg erre is kérdezz rá, ez nem árt a babának. Nekem a 30. héttől kifejezetten orvosi utasításra kellett szednem, mert nekem viszont 1000 lett a Cg-m (vagyis 1 ujjnyi a méhnyakam). De magadtól azért ne kezdj el szedni semmit, mindenképp beszéld meg legalább a védőnővel, vagy ha van fogadott orvosod, akkor vele (is)!
2010. febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ma beszélek a védőnőmmel, hogy mi a véleménye erről és lehet, hogy délután a dokit is felhívom, hogy ez meddig normális ez, hogy 3x2 mellett ilyen erős és egyre több keményedésem van.
2010. márc. 1. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!