Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Visszér a vádlimon, első...

Visszér a vádlimon, első terhesség. Tényleg sosem fog elmúlni? El kell vele mennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. Most vettem észre egy szép kks visszeret. Kihez kell ezzel fordulni? Kell ezt kezelni?
2015. jún. 7. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért érdemes megmutatni a háziorvosnak vagy nőgyógyásznak, ha gond van vele, tovább utalnak hematológiára. Mérd le centiben mindkét vádlid, és ha a visszeres vastagabb, mindenképp kell kezelni. Sajnos a nővéremnek nem vették komolyan, trombózist kapott, hát, nem volt leányálom. Nekem a 2. terhességemnél lett csúnyán visszeres a lábam, de vastagabb is volt, szúrnom kellett magamat vérhigítóval. Amúgy ajánlják rá a vadgesztenye krémet, nekem spec semmit sem ért, ennyi, ami természetes hatóanyagú.
2015. jún. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és nekem egyátalán nem múlt el, már 2,5 éves a gyerkőc. illetve a combomon azok elmúltak, amik nagyon picik voltak, de a nagyobbak ugyanolyanok maradtak.
2015. jún. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem sem múlt el, konpressziôs harisnya sokat segít.
2015. jún. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húha.. ez nem túl bíztató..

másfél hét múlva megyek nődokihoz, remélem nem veszik majd fél vállról.

2015. jún. 7. 13:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Háziorvoshoz menj és minél előbb. Ki lehet vizsgáltatni, hogy hajlamos vagy-e rá, vagy "csak" a terhesség miatt van. Tényleg soha nem múlik el! A vékonyabbak, kisebbek kicsit helyrejöhetnek, de a legkisebb nyomásra újra gond lehet velük. Ezért a legfontosabb a megelőzés. Te amit tehetsz az, hogy

- rendesen iszol, hogy ne sűrűsödjön a véred (ne tapadjanak össze a vörösvértestek).

- kompressziós harisnyát hordasz, amihez a gyógyászati segédeszköz boltban dolgozók tudnak tanácsot adni.

- amikor csak tudod pihenteted a lábad úgy, hogy megemeled az ágyvéget, vagy ha csak ülsz akkor minél magasabbra teszed.

- sorban álláskor nem csak állsz, hanem egyik lábadról a másikra teszed a súlyod, amivel segítesz visszapumpálni a vért.

És amit még itt írnak:

[link]

2015. jún. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátás kedvéért: visszere mindenkinek van. Amit látsz, az visszértágulat. Tehát a helytelen keringés miatt a rugalmatlanná vált érfal kitágult és pang benne a vér. Ez soha nem múlik el magától. Szinten tartható az állapot kompressziós harisnya viselésével, tornával, megfelelő táplálkozással és vitaminokkal, de ha már panaszokat is okos, akkor a műtét az egyetlen megoldás. Első körben a háziorvoshoz célszerű fordulni vele, kell kezelni, hogy ne romoljon tovább.
2015. jún. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!