Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a jobb pelus?

Melyik a jobb pelus?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a kisbabám és nem tudom melyik pelus a jobb,Liberó,Pampers?

Mennyibe kerülnek a pelusok?Hol jobb vagy olcsóbb?

Kb hány ezer forint lesz egy hónapban a pelus?


Ti melyiket választottátok,hol és mennyiért?

Nektek mennyibe került egy hónapban?


Használtatok tápszert?

Ha igen melyiket?Meddig volt elég és mennyibe kerülnek?

Melyiket kell majd ha fájós lesz a baba?



2015. jún. 10. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Eleinte rengeteg pelenka kell, napi 8-10 darab fogy, ebből már ki tudod számolni, mennyi a havi költség (plusz törlőkendő).


Ne tárazz be egyik márkából sem, nem lehet tudni, hogy a te gyerekedre melyik fog illeni (ha husi lesz, akkor inkább libero, ha soványabb, akkor pampers valószínűbb, hogy illeni fog rá, de pl. a DM-es saját márkás is egész jó), ráadásul lehet, hogy valamelyikre érzékeny lesz a bőre és kipirosodik, a többi pedig jó lesz neki.


Ráadásul olyan ütemben nőnek eleinte, hogy egy hét alatt egy pelus méretet is léphet. Kezdésnek is attól függően vennék csak egy kis csomag pelenkát, hogy mekkorának tippelik a babát, és a nagyobb méretből vennék egy nagy csomagot. Többet ne, felesleges.

2015. jún. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sandrachnologic ***** válasza:

En két tapasztalatot osztanek meg, mert két gyerek van.


A fiamnal eldobhatoztunk, illetve éjszakára meg most is kell, pedig mar mindjart 4 eves. A bőre nagyon érzékeny, a legtobb pelustol húgyúti fertőzést es gombat kapott, vegul a legdrágább feher pampers vált be, majd kesobb mar az se. Kb. 400.000 ft-ot koltottunk pelenkara, kremre, gyogyszerre, hogy helyrehozzuk, amit a kémiai anyagok kicsinaltak, pedig maximum 2 orat volt egy pelusban, olyan gyakran csereltem. Sokszor honaljig lakásán szedtük le a pelust, sokszor a pisi is kiazott.


Masodik gyerek, 5 hetes. Miota hazahoztuk a kórházból nem használtunk eldobhatot csak egyszer. A modern mosható pelenkát választottuk es nagyon elegedettek vagyunk. A bőre gyonyoru, kiazas nincs, kaka meg nem folyt ki. Csak anyatejes, igeny szerint szoptatott baba. Vettünk egy újszülött kedzletet, ez 20.000 ft volt, meg kb egy hónapig jo es egy nagyobb keszletet ami a pelusos kor végéig jo, 40.000 ftert. Mosni két Naponta mosom a pelusokat. Vasalni, kifozni nem kell. Csak a pelusbetetet patentolom be a vízzáró kulsobe es ratepozarazom a gyerekre, pont mint az eldobhatot. A plusz munka napi 10 perc vele. Nagyon szep, esztétikus látvány, nem büdös es termeszetes anyagból van, ami nekunk az érzékeny bőre miatt nagyon fontos. Imádjuk :)

2015. jún. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más válik be. Liberot vettem, mielőtt megszületett a gyerkőc, és jó volt a megérzésem. Kaptunk ugyan ajándékba többféle márkájút, de nem váltottunk (volt olyan pelenka, amit inkább odaadtunk másnak, annyira nem jött be). Én mindig ott veszem, ahol akciós vagy éppen van valamilyen kuponom (DM, Tesco, Müller). Sosem számoltam ki, de kb. 15 ezer lehet 1 hónapban. A helyedben nem vennék az elején túl sokat, tapasztald ki, hogy melyik lesz megfelelő a babádnak.

Az én gyerkőcöm anyatejes volt, de ismerősi körben a gyerekorvos írta fel a tápszert.

2015. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek,az egyik ismerősömnek meg a pampers vált be mind 2 gyerekénél.

Nálunk is pampers-t használt mindenki..így elöbb maradunk annál,reméljük nem kell cserélni ha igen akkor válogathatok bőven.

2015. jún. 11. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!