Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap derült ki hogy babát...

Tegnap derült ki hogy babát várok, viszont a nagy gyerkoccel terveztunk nyaralast a Balatonra es a Velencei tora is, akkor en nem furodhetek?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a fertozesveszely miatt nem ajanljak, volt aki megis furdott? Illetve a napozasrol is olvastam h nem szabad, nyilvan nem akarok kifekudni a napra de h majd lenn vagyunk vizparton ugyis rohangalok az 1 évesen utan, eljerulhetetlen h erjen a nap kicsit hosszabb ideig.. Mi a velemenyetek a furdesrol?
2015. jún. 11. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan sokan belemennek. Én nem tenném. De mindenkinek a saját döntése. Nálunk melegben apa rohangál a gyerek után, terhesen negyven fokban, napon nem bölcs dolog.
2015. jún. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 klopusz ***** válasza:

Egyik csemetémmel nyolc hónapos terhesen, másikkal hat hónaposan rendszeresen fürödtem a Velencei tóban. Soha bajom nem volt tőle.

Magánvéleményem szerint a természetes víz kevésbé rossz, mint a klóros strandi/medencei.


Napvédelem tekintetében sem tettem semmi extrát, ugyanúgy kentem magam, mint addig is (mindkét terhességem esetén volt aktuális 3 év körüli gyerekem).

2015. jún. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha még csak tegnap derült ki, akkor emaitt nem kell semmi különlegeset csinálni, nyugodtan nyaraljatok, elvégre nem beteg vagy, és még a terhesség sem befolyásol semmiben.


Ha ennyire stresszelsz minden apróságon, AZ viszont kimondottan árt a babának.

2015. jún. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, nem stresszelek csak nyilvan nem akarok rosszat tenni a babaval😊
2015. jún. 11. 11:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Én fürödtem a Balatonban és a Tiszában is nagy pocakosan is, az orvosom engedélyével. Mivel zárt volt a méhszájam így zöld utat kaptam.
2015. jún. 11. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én 9 hetes voltam már, amikor kiderült, pont a nőgyógyász után indultunk wellness hétvégére. Azt javasolta a doki, hogy a betöltött 12. hétig ne menjek fürdőbe (akkor strandidő még nem volt), így én csak a napozó ágyban olvasgattam. A védőnő kiegészítette azzal, hogy 12. hét után klóros, medencei vízbe és természetes vízbe is lehet menni, az úszás kifejezetten ajánlott és jót tesz, az egyetlen amivel végig vigyázni kell az a melegvíz, termálvíz, mert az a legjobb termőtalaj a baciknak és gombáknak.


Szóval szerint problémamentes terhességgel, zárt méhszájjal a 12. hét után mehetsz Balcsira, Velencei-tóra, de termálfürdőbe ne. Legalábbis én nem mennék.

2015. jún. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!