Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jobb alhasi szúró fájdalom 19...

Jobb alhasi szúró fájdalom 19 hetes kismamánál - tapasztalt valaki hasonlót?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két-három hete kezdődött a jobb alhasamban, a vakbél területének megfelelően nyilalló, éles fájdalom. Leginkább reggelente, aztán elmúlt a nap folyamán, néha este visszajött. Egyszer felállásnál hányingerem is lett és fájt annyira, hogy felhívjam az orvost nem lehet-e vakbélgyulladásom. Abban maradtunk, hogy figyelem magam, ha hányás van, hőemelkedés, görcsölnék, nagyon fáj, akkor menjek be az ügyeletre. Aztán az egész elmúlt, néha érezgettem, de úgy megszoktam.


Aztán mentünk most a 18. heti ultrahangra, ahol meg akartam kérdezni az ultrahangos dokit, hogy lát-e ott valamit, de elvonta a figyelmünket az, hogy a gyerek nem feküdt jól, pont a jobb alhasamba volt ágyazva a feje, az ultrahang alig érte el, épp csak lemérték a fej átmérőket, de a 4d-vel se láttunk semmit, olyan mélyen volt a feje. Kérdezte is, hogy mondták hogy retroflectalt a méhem? Mert azoknál a babáknál ilyen a fekvés, bár mostanra a méhem már anteflectaltnak kell hogy legyen, szóval nem érti, de elő szokott fordulni hogy a babák így maradnak. (Igen, egyébként mondták, hogy retroflectalt.)


Ráadásul 6 nappal kisebbnek is mérték a fejét mint a termin szerint várható. Amire mondták, hogy +- 10 napig belefér, nem vagyunk egyformák, de itthon ütött szöget a fejembe, hogy pont ott van a feje, ahol nekem fáj, és pont ugyanitt volt a feje a 12. heti ultrahangon is, szóval nem tudom, hogy ez normális-e, nem lehet, hogy a feje azért kisebb, mert beszorult, hogy változtatna-e (tud-e pozíciót változtatni), ha neki az rossz vagy kényelmetlen, stb.


Szóval a kérdésem, hogy volt-e valaki hasonló helyzetben? Lehet-e valamit csinálni, vagy magától el fog fordulni onnan a baba? Volt valaki akinek ugyanígy fájdalmat okozott, mert nyomott valami ideget, bélszakaszt a feje? Vagy volt akinek kisebb fejet mértek valamiért? Köszönök minden választ, hétfőn valószínűleg találkozom a nőgyógyászommal és megkérdezem erről, meg nem is nagyon vagyok ideges, plusz kibírom hogy szúrkál a hasamban, csak a babámnak ne legyen rossz.


Köszönöm!



2015. jún. 11. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyan így voltam az első és a mostani terhességemben is, mármint a szúró jobboldali fájdalommal.

Első terhességnél a 15.héten, pont a doki rendelőjében vártam amikor elkezdett olyan erősen nyilalni,hogy nem tudtam lábra állni.

Azonnal utalt a sürgősségire vakbélgyanú miatt.

Ott 2 napig voltam, mindent megnéztek,uh,vérvétel,tapintás,nem ehettem két napig.

Két nap után elmúlt.

Most a 18.héten kezdődött, és két három napig érzem, aztán utána nem. Egy hete elmentem vele soron kívül a dokimhoz, megvizsgált,de nem talált semmit. Azt mondta, vagy ideget vagy lágyrész fájdalom lehet,ha hányok vagy nagyon fáj menjek a kórházba.

Szerintem nem tud a baba feje beszorulni, hiszen hova szorulna??

Nekem 4 nappal volt kisebb a mostani uh-ok, az előzőn meg 5 nappal nagyobb.

2015. jún. 24. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Briguska99 válasza:
A terhességem során nekem is voltak kisebb-nagyobb fájdalmaim, de talán nem ennyire mint neked. Több mint valószínű, hogy ideget nyom és azt érzed. Én is azt tudom mondani hogy nincs hova beszorulnia a baba feje, rendszeresen 5-7 nappal volt elmaradva a babám, de ez bőven belefér, nincs ezzel semmi baj, teljesen normális! Császár elött (farfekvéses volt végig ezért kellett császározni) 3000g felett becsülték a súlyát, mégis 2950-el született.
2015. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mostanság elmúlt, és össze-vissza érzem a rúgásokat, szóval biztos körbemozogja a helyet. Picit megnyugodtam. :)
2015. júl. 9. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!