Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy tudjatok eldonteni a...

Ti hogy tudjatok eldonteni a terhesseg alatt, hogy amit ereztek furcsasagot az "normalis" velejaroja a terhessegnek vagy pedig jobb orvoshoz menni vele?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy csak en vagyok-e ennyire nyafka, de minden heten van valami uj dolgog amit erzek,hol derekfajas, hol hasfajas vagy huvely szurka....es fogalmam sincs hogy normalis dolog-e vagy nem.

Dolgomat megneheziti, hogy kulfoldon elek es meg az orvost sem tudom megkedezni, hogy komoly-e vagy sem, csak sajat magam megerzeseire vagyok utalva, es neha felek.

Ti is paraztatok vagy paraztok a terhesseg alatt?


2015. jún. 12. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Parázni normális, de jó ha tudod, hogy felesleges. A tested pontosan tudja a dolgát. Azért érzel ilyesmit, mert egy baba teljesen kifejlődik belül a testedben :) ez jár ilyen érzésekkel. Akkor kell orvoshoz fordulnod, ha olyan erős görcsöd van, hogy mozogni se bírsz és nem múlik magnéziumra és pihenésre, ha elfolyik a víz, vagy ha vérzést tapasztalsz. Kisebb itt szúr, ott fáj, itt feszül, ott kemény, .... stb. az normális, sőt, egyre nehezebb lesz. A végére már csak csoszogni fogsz bírni, és beszakad a hátad :))) kitartás! :)
2015. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elsőnél parásabb voltam, de azért olyan miatt,hogy derékfájás, meg fejfájás, hasfeszülés, nem rohantam dokihoz. Annyit már akkor is tudtam, ha más nem a netről,hogy ezek normálisak. Nyilván ha nagyon erős a görcs, vérzés van, akkor irány az orvos.

Most a másodiknál már totál nyugodt vagyok. :)

Ne figyelgesd magad nagyon! Nyilván azt kell,hogy mennyire mozog, ha nem érzed jó ideje, akkor kórház.

De a dokim szerint bizonyos terhességi kor felett, sajnos a baj legtöbbször tünetmentes.

2015. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Persze, első babám, az elején minden aprósággal a netet bújtam. Cikkek is sok dolgot írnak. Az a lényeg, hogy ha verzel (barna is vér) vagy nagyon görcsölsz akkor orvos. Egyébként különböző dolgoknal cikkeket is lehet bújni illetve itt is lehet kérdezni. :)

Amiket írtál az normális. A görcsök nem túl erősek illetve nem folyamatosak jó esetben. Ha vagy túl erős vagy folyamatos, akkor mielőbb orvos mert az már méhen kívüli terhesség is lehet.

2015. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Hány hetes vagy? :))) Kisfiú lesz vagy kislány? :)))
2015. jún. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy ami kellemetlen, de nem fáj, azzal megpróbálok nem foglalkozni, és megpróbálok nem aggódni rajta.

Bármi, ami konkrét és erős fájdalmat okoz, az viszont baj, azzal fel kell keresni a dokit. Na meg a vérzés.

De amúgy a terhesség sokszor kellemetlen, itt fájdogál, ott sajog...ez viszont természetes jelenség.


Parázós nem voltam, de én is sokat bújtam a netet, érdekeltek a tapasztalatok, hogy amit érzek mennyire általános. Rájöttem, hogy nagyon általános panaszaim voltak. Úgyhogy megnyugodtam.

2015. jún. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koszi lanyok, aranyosak vagytok, hogy irtok nekem. Igen, igy teszek en is, de mindig bennem van a kisordog, hogy mi van ha megis nagyobb a baj, mint ahogy en gondolom.

Netet is bujom, lehet az a baj, hogy tul sokat is, mert 1-2 horror sztori mindig van kozte.

Ma reggel is derek es kisebb hasfajassal ebredtem, ugy jottem el dolgozni, mar jobb, a hasamfajas magneziumra elmult, de persze a a para az ott volt.

Valaki kerdezte 24 hetes vagyok es kisfiu :)

Barcsak mar a 30. het utan lennek, ugy erzem akkor mar meg fogok nyugodni.

2015. jún. 12. 09:12
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fogsz megnyugodni, akkor már nem attól félsz majd, hogy baj van bent, hanem hogy idő előtt jön ki. :D Aztán 37.hét után, amikor már nem koraszülés, akkor a szüléstől fogsz félni, aztán, ha megszületett, akkor vizsgálgatod, hogy eleget eszik-e, alszik-e, hogyan mozog... és folytathatnám az érettségiéig :D :D de ez a normális :) Anya lettél :)))
2015. jún. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolso, lehet a hormonok is jatszanak velem, nem vagyok egy tul erzelgos tipus, de az utolso ket szoval konnyet csaltal a szemembe :)
2015. jún. 12. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!