Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség kellene 5hetes...

Segítség kellene 5hetes terhes vagyok. Táppénzen mennyit lehetek?

Figyelt kérdés

2014 október 27-én kezdtem az első munkahelyemen. Fizikai munkát végzek (álló munka 8órába), de nem tudnak hova átrakni, mert nálunk amint bejelenti valaki a terhességét azonnal betegállományba veszik. Én mennyit lehetnék táppénzen ha most még augusztus végéig kihúznám úgy hogy nem jelenteném be a terhességem. Addig még a pocakom se látszana nagyon nem? Ja és határozatlan idejű a szerződésem. CSED,GYED az járni fog? Mert a szülésig ha táppébzen is vagyok attól még a munkaviszonyom megvan. Február végén szülök.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

5hkm



2015. jún. 12. 19:17
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Utolsóelötti sorbantáppénzen: táppénzen. :)
2015. jún. 12. 19:22
 2/13 anonim ***** válasza:
Miert kell aug.vegeig varni?Elvileg vedve vagy felmondas ellen.
2015. jún. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

összesen pontosan annyit lehetsz táppénzen amennyit ledolgoztál az adott munkahelyen. elméletileg ippeg megvan a 8 hónap, de nyilván ezt így nem lehet kiszámolni, te tudod eddig mennyit voltál ha voltál, azokat vond le. és a csedet már szülés előtt meg lehet igényelni, ha pont nincs meg, azzal is lehet variálni...

de ha veszélyes a munkád a babára, miért akarod még 2,5 hónapig csinálni???

2015. jún. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát a tb biztosítás meg az utánajáró napokkal amit kilehet venni hogy otthon lehessek a terhességem alatt, ezzel nem vagyok tisztában.
2015. jún. 12. 20:00
 5/13 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy elküldenek táppénzre. Ha nem tudnak az állapotodnak megfelelő munkakört biztosítani (esetedben valószínűsíthető, hogy nem), akkor kötelesek felmenteni a munka alól, és alapbért kapnál, miközben otthon vagy. Ehhez jogod van, légy észnél! Ne kuksolj otthon táppénzen, sokkal kevesebb pénzért.
2015. jún. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ilyenről én nem hallottam még.
2015. jún. 12. 20:08
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

mivel nem lesz meg a 2 év munkaviszonyod ezért nem fogsz gyed-et kapni!


gyes-t vagyis gyermekágyi segélyt fogsz,az olyan 22.500 ft

2015. jún. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szóval a biztosított időm elegendő lesz ahhoz hogy én július végén táppénzre menjek?
2015. jún. 13. 04:46
 9/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offert, de nem minimum egy ev munkaviszonynak kell lenni (az elmult ket evben)? + biztositas a szules idejen?
2015. jún. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én is így tudtam.. de teljesen nem értem már.
2015. jún. 14. 17:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!