Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOS! 7 hetes terhes vagyok és...

SOS! 7 hetes terhes vagyok és szeretnénk elmenni táppénzre. Csak az a baj, hogy 2és fél hónapja dolgozok ott és határozott idejű szerződésem van ami 2 hónap múlva lejár. A táppénzen kívül jár még valamiféle járandóság?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 12:14
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
2 hónapig még a táppénz,utána munkanélküli segély,és ha megvan a baba,akkor ha előtte 2 év alatt megvan a kellő ledolgozott,akkor gyed,ha nem,akkor gyes
2013. júl. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
És a TGYÁS mikortól jár?
2013. júl. 18. 12:26
 3/23 anonim ***** válasza:
Tudtommal az is csak akkor jár ha élő biztosítotti jogviszonyod (munkaviszony, vagy ha jól tudom a munkanélküli ideje is annak számít, de ez nem biztos)va n. Ekkor a kiírt időpont előtt 30 nappal vehető igénybe leghamarabb, és 180 napig jár, feltéve hogy megvolt előtte a 2 év munkaviszony.
2013. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Aha értem...a 180 nap bedolgozottam már most is megvan,csak sajnos erős fizikai munkát végzek ráadásul éjszakás műszakba (12 órás munkarendbe) és nagyon megterhelő.Ezért gondoltam,hogy minél hamarabb megyek táppénzre.De akkor várok még 2 hónapot.Köszönöm a segítséget
2013. júl. 18. 12:37
 5/23 anonim ***** válasza:
Minden képpen várd meg a hónapot, addi is több pénzt kapsz!
2013. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

A lènyeg hogy vàrd meg hàtha meghosszabítjàk a szerzödèsed.Ha nem àllsz munkaviszonyba akkor nem jàr se gyed,se tgyàs-se!

Mennyi idöre szoktàk hosszabitani a szerzödèst!?

Mert ha 2 honap mulva meghosszabitjàk pl.rosszabb esetbe 3 honapra akkor is azzal màr nyersz ezzel a 2 honappal együt 5honapot!Ami azt jelenti hogy akkor pont jo lessz meked a tgyàshoz,mert azt szülès elött 28nappal igènyelheted!Ami jàr 6 honapig ès utàna a gyed 2 èvig(ha megvan a szüksèges ledolgozott idöd)

Mert sajna vannak munkàltatok akik nem hosszabitanak,mint pl.az enyèm.Èn most ebbe vagyok benne hogy rendezgetem magamnak hogy jàrjon gyed!!!Ahogy megtudtàk terhes vagyok,nem hosszabitottak szerzödèst!!! 33hkm

2013. júl. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Maximum 3 hónapot hoszabitanak meg.jobb esetben.De van akinek 1 hónapot vagy nem hoszabitanak egyáltalán egy napot sem....ezért vagyok tanácstalan mert ha nem hoszabítanak akkor hoppon maradok
2013. júl. 18. 16:35
 8/23 A kérdező kommentje:
már van 2 hónap munkaviszonyom ott és 3 hónapot hoszabítottak ugy hogy szeptember közepén jár le...
2013. júl. 18. 16:36
 9/23 anonim ***** válasza:
Szòval szepet vègèn jàr le!Akkor titkold azt a terhessèget ha jot akarsz magadnak.Ha meghosszabitjàk 3honappal akkor dec vègèig mèg kihùzhatod.Azutàn màr nincs nagy gond mert a munkanèlkülibe jelentkezel pàr nappal kèsöbb(ez nem gàz,mert èn is igy voltam 2hònapot csúsztattam)Aztàn tgyas ra mèsz,azutàn gyed-re!Hidd el megèri!Mert a gyes az piszok kevès!A 33hkm vagyok!
2013. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ja bocs közepèn!De az tök mindegy!:-)
2013. júl. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!