Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tini mamik, illetve anyukák.17...

Tini mamik, illetve anyukák.17 éves vagyok és terhes?

Figyelt kérdés
Még iskolába járok, a párom 20 éves és dolgozik. Meg szeretnénk tartani a babát. Az lenne a kérdésem, hogy ti az iskolát hogy fejeztétek be? Elõre is köszi a válaszokat :)
2015. jún. 12. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem voltam tini mami, de két távolabbi ismerősöm is az volt annak idején. Az egyikük terhesen járta ki, csak a pocakja nőtt, de még időben leérettségizett. A másik magántanuló lett, csak vizsgázni járt be, szín kettesre meg is csinálta, ami ennyi idősen egy újszülött mellett szerintem szép eredmény. Boldog babavárást, könnyű szülést, és kitartást a sulihoz! Egy jótanács: amíg gyesen leszel otthon, tanulj tovább, mire ovis lesz, lehet egy szakmád vagy diplomád, ami nagyon sokat számíthat később! Bírni fogod (én is 2 gyerek mellett tanulok, igaz, ez másoddiploma, de a lényeg ugyanaz: szervezés :)) Sok sikert! :) N31
2015. jún. 12. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kedves elsõ! Nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat :) Jelenleg szakmunkásba járok, jövõre kezdem az érettségit a szakma mellett, és ezek után fõiskolára is szeretnék járni. Most is jó tanuló vagyok, és a kitartásom sem utolsó, szóval szerintem menne. Köszi a bátorítást! :)
2015. jún. 12. 21:07
 3/8 anonim ***** válasza:

Ugyan nővérem nem volt tini, de ő is másoddiplomát csinált az újszülött babája mellett. 4 hónapos volt a gyerek, mikor államvizsgázott. Előtte meg ugye a terhesség.. Megcsinálta ügyesen. :) Jó szervezés volt a kulcs, ahogy első is írta.


Kitartás kell hozzá mindenképp, de meg lehet csinálni.

2015. jún. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Minden esélyed megvan rá, hogy simán megoldod. Az első hetekben nagyon kemény, az alváshiány és a sok babasírás miatt, de azt gondolom, fiatalon ezt azért elég jól lehet bírni, hisz gyakran van olyan buli, ami után az ember alig alszik 1-2 órát és megy tovább a dolgára, nem? :) ez sem durvább! MEnni fog, főleg, ha ránézel a picire és érzed a felelősséget, amit ez jelent! Minden motiváció adott lesz, és sikerülni is fog! :))) (1. voltam)
2015. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mind a kettõtöknek a biztatást, olyan jól esik, fõleg azért, mert nem ítéltek el a korom miatt. Vannak még jó emberek! :) tényleg köszi
2015. jún. 13. 07:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Döntöttél már, felesleges ítélkezni. :)


Én ennyi idősen biztosan nem tartottam volna meg, egyáltalán nem éreztem volna késznek magam erre, de csak becsülni tudom azt, aki igen.


Biztos nagyon nehéz lesz, de úgy néz ki van benned kellő akarat és meg fogod tudni csinálni.


#3

2015. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is 17 évesen lettem terhes, még az voltam amikor leérettségiztem, aztán a gyes alatt a főiskolát is elvégeztem. Dolgozom a kisfiam meg már 12 éves, gyakran viccelődnek is velem, hogy négy év múlva a barátnőjének fognak nézni, nem az anyjának. Bár testvére nem született,(bár még mindig időben vagyok). Sokan elítéltek a korom miatt, de sokan meg is jegyezték, hogy koromhoz képest milyen érett vagyok, a kisfiam kitűnő tanuló,(sokan viccelnek is vele, hogy azért mert már a hasamban tanult) és nagyon jó gyerek, szóval lesznek nehézségek, lesz aki el fog ítélni, de ha elég erőt érzel magadban, és nem mellesleg a párod megtudja teremteni az anyagi oldalát a dolognak, akkor csak egy egészséges babát kívánhatok neked! Kemény lesz az biztos, főleg az eleje, de ha ügyes vagy mindent meg lehet oldani!
2015. jún. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igaz egy éves kérdés, de hátha még olvassa valaki és hasznos lesz neki!

Én is 17 éves vagyok. Amíg tudok bejárok suliba, utána magántanuló leszek mindenképp. Bölcsibe nem szeretném adni, így otthon leszek mindenképp, miután pedig megy oviba, én elkezdek egy okj-t mellette pedig dolgozok, addigra egy érettségim is lesz, remélhetőleg.

2016. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!