Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vashiányos-vérszegény kismamák...

Vashiányos-vérszegény kismamák! Ha 80 körüli volt a HGB értéketek, arra mit írt fel nektek az orvos?

Figyelt kérdés
2015. jún. 15. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

2 egység vért. Valami gyulladásom volt, lázas is voltam, a hemoglobin meg 80 körül volt.

Te nem fulladsz? Én alig kaptam akkor levegőt.

Próbálj meg 100%-os céklalevet inni, nekem akkor feltornázta kicsit. A justos vas is jó.

2015. jún. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem egységesen mérik/jelölik a hemoglobin szintet? Nekem az első vérvételen 12,5 volt ami még jó,a másodikon már csak 10,4 és erre irt fel az orvos vastablettát. De hogy 80???? Az hogy lehet?
2015. jún. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 80 volt, sziv panaszaim voltak, es nagyon faradekony...vastablettat irt fel a doki (ferrograd folic azthiszem), 4 hónapig szedtem es abbahagytam mert kezdet fajni a gyomrom tolle.
2015. jún. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es,

talán eltérő mértékegység?

Általánosan g/l-ben adják meg. A tiéd g/dl-ben van. Ennyire egyszerű az egész.

10,4 g/dl = 104 g/l

A 80-as érték nagyon vészes, a 104 még enyhe.


Kérdező!

Barátnőm 75-nél kapott vérátömlesztést.

2015. jún. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szép kilátások! :(

Én most napi 2 FerroComp Forte tablettát kezdtem szedni, de az hetek kérdése, mire javul a vastartalék és vele együtt a hemoglobin szint.

Ma megkeresem az orvosomat...

2015. jún. 16. 08:18
 6/6 anonim ***** válasza:
3 as vagyok..én elutasítottam a vérátömlesztést és aztán meg is bántam, de kb 2 hét használat után keztem érezni a gyógyszer hatásat..3 hónap múlva mentem kontrollra és akkor már 140 körül volt a hemoglobinom.
2015. jún. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!