Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első vizsálat, SZTK-ban. Mi lesz?

Első vizsálat, SZTK-ban. Mi lesz?

Figyelt kérdés

Bemegyek, gondolom a nőgyógyászartra, kivárom a sorom, aztán elmondom a dokinak, hogy nem jött meg, pozi lett a teszt.Mit fog csinálni?Csak ír egy beutalót a kórházba?Vagy meg is vizsgál?Neki is kéne pénzt adni, vagy csak ha magán dokihoz mennék?

Az sztk dunakeszin van, kórházba Vácra mennék.Ismertek jó dokit, vagy van tapasztalat?


2010. márc. 1. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát ha minden igaz, akkor megvizsgál és ad egy beutalót ultrahangra. Ott megállapítják, hogy terhes vagy-e. Ha az vagy be kell menni a dokihoz és ott kell eldönteni, hogy megakarod-e tartani. Megmondja hova kell menned védőnőhöz ott megcsinálják a kis könyvet. Legalábbis nálunk így volt. Én Pécsi vagyok. 24h km.

2010. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Megvizsgál, nálunk nem adott beutalót ultrahangra, hanem ott helyben megnézte, és ott volt a petezsák. Mivel még csak 5 hetes voltam, szívhang nem volt, és 8 hetesen visszahívott, akkor már volt szívhang is,mert csak akortól lesz bizonyított a terhesség, és akkor mondta, hogy keressem meg a védőnőt (ő adja a kiskönyvet), meg adott beutalókat vérvételre (hepatitis, ellenanyag, stb.). Kórházba nekem egyáltalán nem kellett mennem, minden vizsgálatot az sztk-ba meg tudtak csinálni. Pénzt nem kell adni, az csak a magándoki tarifája.

2010. márc. 1. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én a sürgősségi ambulancián jelentkeztem először, mert véreztem. Ott elmondtam, hogy pozitív lett a tesztem, mi a panaszom stb. Rögtön megvizsgált, levette a rákszűrést és ott meg is ultrahangozott. Nekem is csak petezsák volt még, így engem is későbbre rendelt vissza. Még sima rendelésen voltam ott utána kétszer, akkor szintén vizsgált uh-zott. Aztán elmentem magándokihoz......

De szerintem a sima sztk rendelés is így működik mint nekem az ambulancián.

Beutalót nem ad akkor még sehova, szerintem csak később adja majd a védőnő azokat. (legalábbis nálam így volt)

2010. márc. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!És ha nincs UH az sztk-ban, akkor hogy vizsgál meg?a beutaló az sokkal a vizsgálat utánra szól, vagy csak pár nap az eltérés?pénteken mennék, akkor leszek 7hetes, akkor már lesz szívhang?

Bocsi a sok kérdésért, első picur lesz:)

2010. márc. 1. 17:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Én Miskolcon voltam, ott úgy zajlott, hogy bementem a dokihoz, megvizsgált, levette a kenetet a rákszűréshez, adott egy beutalót UHra, amivel átsétáltam a másik "szobába" az ultrahangra. Ott a doki látta a petezsákot, de még szívhang nem volt. Ekkor voltam 6 hetes. Visszahívott 8 hetesen, akkor már volt szívhang is, kérdezte, hogy mit akarok tenni (megtartom, vagy nem), ha igen, akkor keressem fel a védőnőt a kiskönyvért, meg a további beutalókért (vérvételek). Az UH-s papíromra meg mindig ráírták, hogy mikor kell visszamenni, az alapján mentem, oda nem kellett több beutaló.
2010. márc. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!