Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a munkahelyem megszűnik,...

Ha a munkahelyem megszűnik, és 45 nap passzív táppénzen leszek utána, aztán pedig 28 napig még elvileg igényelhető a tgyás, azt kitől kell igényelni?

Figyelt kérdés

Igazából megszűnőben a cég, de nem tudom meddig húzza, mert ha hamar megszűnik, akkor hiába a passzív táppénz, hiába a 28 nap...csak dec 15-re vagyok kiírva és akkor se tgyás , se gyed, hiába dolgoztam..csak gyesre mehetek???

De ha van tgyás, akkor azt kitől kell igényelni, mert a munkahelyemen akkor nem lehetek szülési szabin sem, vagy most mi is van már???

Kezdek teljesen bekattanni ezen..

Aki valamit tud kérem írjon!köszönöm!


2008. szept. 2. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a kérdést nem itt kellene feltenned, mert amint látod senki sem tudja a választ. Próbálkozz más kategóriás kérdéseknél. Minden jót
2008. szept. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az előző író vagyok. Utánanéztem: www.webbeteg.hu jogi ügyek Ott biztosan megtudod, ha nem kérdezhetsz illetékestől is. Sok sikert
2008. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akár én is feltehettem volna ezt a kérdést, csak egy kicsit másképpen. Abban egyezünk, hogy dec. 15-re vagyok kiírva, de nekem a szerződésem fog lejárni most okt 1-én. A gyedhez mindenképpen az kell, hogy legyen tb-d. Én arra gondoltam, hogy arra az időszekra (ha nem hosszabítják meg a szerződésem) magam után fogom fizetni a TB-t. Nem akarok hülyeséget írni, de azt hiszem 4-5 ezer Ft egy hónapra.

De tervezem, hogy ekmegyek az illetékes MEP-hez és kérek felvilágosítást, hogy mit tudok tenni. Ha sikerül valamit megtudni írok, de azerintem ha megkérdezed a házidokidat, akkor ő is fog tudni segíteni. Elvileg neki tisztában kell lenni ilyen dolgokkal.


Nyugodj meg és nagyon boldog babvárást kívánok :)

2008. szept. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A harmadik válaszolónak:

Jó ötlet, de arra gondolok, hogy a tb-az havonta csak az 4-5 ezer ft, amit tőled vonnak, de van egy kb 20ezres összeg is, amit a munkáltató fizet utánad a bruttó bér után..de jó ötlet talán igazad van érdemes megkérdezni...

Csak még azt kell tudni minek alapján számolják ki, mert az egy bér százalék és ha nincs bér?

hú nehéz ügy.

A munkaügyibe tudom,hogy a munkanélküliből is vonják a tb-t, mert van ott egy ismerősöm, de azt is mondta, hogy hiába jelentkezek be, járulék után nem jár gyed 2008 január óta,,,-jó mi?

Akkor nyugodjunk meg és érjük el amit tudunk.

2008. szept. 3. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!