Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valami érdekes, fura,...

Volt valami érdekes, fura, nem mindennapi beszólás a rokonok részéről, mikor közöltétek hogy baba lesz?

Figyelt kérdés

Amikor a lányomnál elmondtuk, nem nagyon emlékszem beszólásra (nem igazán beszólás, de hogy lehet máshogy mondani?), csak arra hogy apu pl nem szólt semmit, csak vigyorogva vakarta a feje jobb oldalát a bal kezével. Keresztanyámék úgy örültek mintha a saját unokájuk lenne, más nem rémlik.

Most várjuk a kistesókat, egypetéjű ikrek (remélem holnap uh-n megerősítik ezt, eddig két uh-n ketten voltak), meglepődött mindenki, a reakciók:

- nagy öröm, vagy

- "nem baj!" , "majd együtt felnőnek!" (ezt a felfedezést,és nem egytől hallottam) Persze hogy nem baj! Ez milyen öröm?!

- "Úgy kell nektek!" Erről még most sem tudom eldönteni hogy gúnyolódás volt e vagy vicc. Mindenesetre elég furi reakció szerintem.

- "Nagyon nehéz lesz, de mi örülünk!" Ezt tudom, de miért kell hozzátenni?

Lehet még hagytam is ki. CSak nekem furi némelyik? Nem reagálom túl, nem is törődöm velük, csak kíváncsi vagyok mi a véleményetek. És hogy csak nekem vannak ilyen furi ismerőseim? (vagy csak nekem furi?)


2010. márc. 2. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, anyós, após részéről sajnos volt nem is egy beszólás, 4 gyerekünk van, de igazán egyiknek se örültek. " Meg akarjátok tartani?" " El is lehet ám vetetni!!!!!!!!!" Minek még egy? a másiknak nem jut majd elég szeretet!" Majd csak lesz valahogy..." Ha ez a gyerek megszületik, valaki meg fog halni a családban!!" és a többi és a többi hasonló. Engem már hidegen hagynak a beszólásaik, nem várom el, hogy örüljenek az unokáknak, sőt azt se, hogy szeressék őket.... (egyke a férjem).
2010. márc. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%
Érdekes a reakció, de még sem meglepő. Az apák meg legtöbb esetben kevésbé reagálnak jól. Nálunk is hasonló volt a helyzet. Sőt édesapám nem örült neki, de lassan megbékélt vele és most imádja az unokáit. A nővéremnek is ikrei vannak, tény, hogy nem könnyű velük, de annyira jól megvan a két kicsi és még egymást is olyan jól elszórakoztatják.Örülj, hogy nem sírtak és amikor meglesznek akkor mindenki azt fogja mondani, hogy milyen jó, hogy megszülettek.
2010. márc. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi Szenteste jelentettük be, hogy baba lesz. Párom szülei először azt hitték, hogy szórakozunk "Elég hülye vicc, nem gondoljátok?!" felkiáltással. Aztán elmagyaráztuk, hogy nem viccelődünk.:-) Aztán ment az örömből fakadó sírás-rívás!:-) Otthon édesapám első reakciója: "Legalább megnyugodtam, hogy nem f*ngani jártok az ágyba." (Neki mindig minden nehezen esik le, így ő 3órával később eszmélt rá, hogy nagypapa lesz...persze ő is örült.) Anyukám és tesóm az örömtől szétsírták a szemüket. Aztán jött a "neheze"! Keresztszüleim és nagymamám nem igazán szívből gratuláltak, és volt egy megjegyzésük "Hát igazából nem neked kellett volna legelőször szülnöd!" Legidősebb unokanővérem fintorral fogadta és föl sem kelt gratulálni, csak a baba-neveinket ócsárolta. Ő nem leplezte irigységét, hiszen neki KELLETT volna először babásnak lennie. Érdekes, hogy már sorszámot kellene húzni, hogy a családban a lányok mikor essenek teherbe.

De őket figyelmen kívül hagyva, mindenki pozitívan fogadta a nagy hírt.

2010. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Örülnek is, szüleim nagyon, mindig kérdezik hogy vagyunk (a lányomnál nem nagyon kérdezték), sokat segít anyu, már most sokszor küld ebédet, szóval velük minden ok. Anyósomék is örülnek, azaz apósom biztos, anyós meg annyira, amennyire engedi az az érzése, hogy most még jobban elveszíti kicsi fiát.

A többiek nagy része is örül. Csak nem értem mikor én örömmel mondom hogy ikrek, azt mondják hogy nem baj. Hát én sem mondtam hogy baj! Sőt! Igazából csak nem értem, miért gondolják hogy én bajként élem meg?

Az úgy kell nektek meg , hát nem minősítem akárhogy értette.

Szegény első, te is meg vagy áldva akkor jobban mint én. És tök jól kezeled! Le a kalappal!

2010. márc. 2. 12:33
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyósom első reakciója az volt, hogy nem fog látszani semmi a hasadon, hisz elég derék vagy. 172 cm. 79 kg. voltam 5.5 kg plusz van most rajtam 30 hetesen látszik a hasam és mindenki azt mondja, hogy csinos kismama vagyok.

A fiú unokatesóm elsírta magát 24 évesen. Azóta nem tudja megnézni az uh-os képeket, mert még nem dolgozta fel. :D

Volt olyan beszólás, hogy na bekapta a legyet, ami ezért fura, mert 25 évesen 2,5 év házassággal ezt nem lehet rám mondani.

2010. márc. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is anyósákkal volt gond, és a tesómékkal. Egy szem fiuk van, és nem igazán tetszett nekik mikor bejelentettük a nagy hírt. Először a férjem mondta el, én akkor nem voltam ott, mert nem mertem eléjük állni. :D Aztán jött haza a férjem, hogy hát nem bőgték el magukat. Mikor találkoztam velük szemtől-szemben, akkor is mondogatták, hogy minek ebben a világban csak az szüljön aki megteheti, akinek milliói vannak. Azért nem úgy mez ez...:S Én meg néztem bután, majd elbőgtem magam, hogy miért ilyenek. :( Egész terhességem alatt furán néztek rám, gondolták ha megszülök, akkor még kevesebbet látják majd az egy szem fiukat. Apósom be sem jött a kórházba, anyósom már az első nap. Megjegyezte, hogy tiszta apja ez a kislány, gondolom megnyugodott, hogy rá hasonlít. Nagyon nehezen fogadták el, ma már 5 éves a kislányunk, és a nagyszülők kedvence, apósom kinyalja a valagát is, imádják. :) Kíváncsi leszek, hogy ha sikerül a második baba, akkor mi lesz a reakció.
2010. márc. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nálunk anyósom, kérdezte meg páromtól, hogy pontosan hány éves is vagyok, párom válaszolt hogy 23, erre ő azt mondta hogy majd rájövök (anyósom szült 4et, a legkisebb most 14 éves, a legnagyobb pedig 29)... nem tudom mire értette, de nem a felhőtlen öröm kategóriába soroltam. Csak párom mesélte, én nem foglalkozom vele, tervezett baba, mi örülünk, szüleim szintén, ő meg fogadja el, nem neki kell megfelelnem :)
2010. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi állandóan azt hallgattuk mikor lesz unoka, erre 5 év után mikor bejelentettük. Anyósomnak odaadtuk az első uh-s képet (7hét) azt kérdezte bunkón: - Csak nem terhes vagy?
2010. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kiderült, hogy a második babánk is lány, kivétel nélkül mindenkinek ez volt a reakciója (rokonnak, ismerősnek, szomszédnak, óvónőnek, mindenkinek): Nem baj, majd a harmadik fiú lesz!!!

Fel sem merült senkiben,hogy esetleg kifejezetten örülünk, hogy még egy lányunk lesz??? (Mert én nagyon kislányt akartam)

2010. márc. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
65%

Sziasztok!

Nálunk ezt volt:Anyós:de jó végre szaporodunk!Meg mutattuk neki a képet erre:Mi ez paca?Szóval rajta kívül mindenki örült csak Ő csesztetett.Most meg minden áron magának akarja a gyereket.

2010. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!