Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 18. heti afp vizsgálaton...

Niiiiki kérdése:

A 18. heti afp vizsgálaton miket csinálnak?

Figyelt kérdés
Ti csináltattok kombinált tesztet, prena tesztet?
2015. jún. 29. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:
az AFP a 16. héten van, és nagyon nem ajánlom, én is emiatt idegeskedhetek most, mert rossz lett az AFP eredményem. sok esetben nem ad valós eredményt. bármit ajánlok helyette, csak ne ezt !
2015. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

AFP-t már nem csinálnak!

Kombit csináltattam, utána pedig amniom volt.

2015. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Nagyon köszönöm,hogy megtiszteltetek válaszaitokkal.Akkor most nem értem már az egészet.Ti hány évesek vagytok ha megkérdezhetem.Csütörtökön volt a genetikai uh, ott minden szuperül rendben van, és ott kaptam egy papírt amire azvan írva AFP augusztus 13.az már a 18. hét, azt tudom uh-t csinálnak de lesz-e vérvétel.Én 27 éves vagyok csak lombikos mert endometriózisom volt/van.A dokim azt mondja kombinált tesztet ne csináltassak mert az is sok riadalmat okoz, meg az csak egy valószínűség számítás.Ha annyira csináltatni akarok akkor csináltassak prena tesztet ami 200e ft,de azt mondja h Ő mindig a 35 év felettieknek szokta ajánlani.
2015. jún. 30. 14:24
 4/8 anonim ***** válasza:

Na most végképp nem értem a dokid!

Ad 1: az AFP vizsgálatot régen a 16. héten csinálták, de már nem kötelező, mert nem adott reális eredményt a legtöbb esetben. Más országokban már régen nincs.

Kombinált tesztet szoktak a 12. héten. Ez ugye áll egy uh-ból (ami kötelező) és egy vérvételből (ez nem kötelező, és fizetős). Ez igazából egy kalkulált adat,hogy mekkora az esély a Down-kórra, az Edwards-kórra, és A Patau-kórra. Több tényezőből jön ki ez az érték (pl. az uh-on mért tarkóredő, az anya életkora, súlya, és két hormon értéke adja az eredményt).

Ha ennek nem jó az eredménye, akkor eldöntheti a kismama,hogy csináltat-e magzatvíz mintavételt, ami igyenes, bár van egy minimális vetélési kockázat. Viszont 100%-os. Ezt lehet kiváltani azzal, amit a dokid mondott a Prena teszttel, de ez ugye eléggé drága, viszont nincs vetélési kockázat.

De sajnos te már a kombinált tesztről lecsúsztál.

De igazából,ha az uh-on rendben volt minden, nem értem, miért kellene bármit is csináltatnod?

2015. jún. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm válaszod. A teszteket nem a doki kérte, csak én kérdeztem kíváncsiságbók. Bár ez az első babám de amit írtok azt teljes mértékbe így gondolom. Nagyon jó h 200km-re lévő szegedi klinikát váladztottam, mert. Ahol én lakom a kórház nagyon rossz. Ma reggel meg is néztem a papírom és az már javában a 18. Jéten leszek és afp-vel genetikai uh.

Nagyin remek

Hátha nem lesz valami jó az eredmény és ehetem a kefét. ......Nem értem ezt a hülye rendszert!

2015. júl. 1. 09:25
 6/8 anonim ***** válasza:
én is az AFP miatt megyek pénteken Debrecenbe gentikára + valószínűleg magzatvízvételre és igen valószínű hogy feleslegesen. az AFP nem kötelező, ne menj el rá ! így utólag én nemet mondanék rá, az biztos.
2015. júl. 1. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Minden rendben volt?
2015. júl. 8. 06:36
 8/8 anonim ***** válasza:
rendben volt minden, csak egy ultrahangot csináltak, és mivel azon minden oké volt, haza is jöhettem. 4 D-re is elmentünk, ott is minden rendben volt. egy biztos, a következő gyereknék én köszönöm nem kérek az AFP-ből.
2015. júl. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!