Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi van, ha véletlenül nem...

Mi van, ha véletlenül nem fogyni fogok terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Alapvetően túlsúlyos vagyok, kb. 95kg. De egy hete nem kívánom a lisztes dolgokat, rizst sem nagyon. Salátákat ennék, joghurtot, halat, nagyon ritkán gyümölcsöt. Még az édes ízt is kerülöm, émelyít, de pl. a savanyú uborkát szívesen eszem. Ezzel az étkezéssel pedig tudom, hogy alapvetően fogyni szoktak az emberek. Nem lesz baj, ha nem eszem csak zöldséget és kevés húst? Aggódom, de valahogy nem kívánom ezeket. Hallgathatok a megérzésre, vagy erőltessem a kenyeret?
2015. júl. 3. 20:44
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem baj, ha nem hízol, meg az sem, ha fogysz egy kicsit, bár nem hiszem, hogy most már lejjebb fog menni a súlyod, viszont ha nem hízol, de a baba meg nő, akkor az végül is fogyás :) Ha most elkezdesz egészségesen étkezni, az nem szélsőséges, az normális.

Én hasonló cipőben járok, 90 kg vagyok, második babámat várom, igaz, nekem már az első elég nagy, de ott kezdődött a hízásom, előtte 60 kg voltam, úgy pont jól éreztem magam. Szülés után valamennyit sikerült leadnom, de miután visszamentem dolgozni, újra feljöttek a kilók (na igen, ülő munka, vacak kaja párosítás megtette a hatását). Most, hogy terhes vagyok, megfogadtam, hogy nem fogok megint úgy elhízni, mint a fiamnál, és tényleg figyelek is rá, hogy egészségesebb dolgokat egyek. Pont ma voltam védőnőnél, és ő tanácsolta, hogy reggelire egyek rozskenyeret, de ha amúgy nem kívánom a tésztát, lisztes dolgokat, akkor nem kell erőltetni. Merthogy amúgy most én is elsősorban a zöldségeket kívánom. Inkább a hús az, amit erőltetek, sose voltam nagy húsos, de most azért kétnaponta próbálok valami húsfélét enni.

2015. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nos, amikor az ember nem visz be elég szénhidrátot, akkor a máj elkezdi bontani a fehérjét (glükoneogenezis) és azt bontja le cukorrá, hogy legyen mit feldolgozni. Tudtommal legalábbis. A zsírt csak utána bontja. A felhalmozódott méreganyagok fogyáskor pedig felszabadulnak, ezektől is féltem a babám. Ezért tettem fel a kérdést. A terhességnek pedig nem kell utána olvasnom, eléggé képben vagyok azzal is, szerintem.
2015. júl. 3. 21:01
 13/21 A kérdező kommentje:
Hús is érdekes kérdés, nekem a halat kéne erőltetnem, azt amúgy is max. egy évben kétszer, ha ettem, ennél gondolom gyakrabban "illene". Erről is sokat olvastam korábban,de akkor sem vagyok halas típus :) Csak a csirkét szeretem, azt se nagy mennyiségben.
2015. júl. 3. 21:02
 14/21 anonim ***** válasza:
Ez butaság. Épp elég a szervezetnek az a szénhidrát, amit zöldségekkel és gyümölcsökkel beviszünk. Nem kell neki a kenyér, elhiheted. És mi lesz ha fogysz? Nagyon jó lesz! Ne haragudj, tényleg nem rosszindulatból mondom, én is duci vagyok, de én 70 kilósan attól félek, hogy mi lesz ha sokat fogok hízni, te meg 95 kilósan attól félsz, hogy fogyni fogsz? Azzal nem ártasz hidd el, az csak jó a babának, ha egészségesen eszel!!
2015. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
én is fogytam...2kg-ot hiztam a terhesség végére, -11kg voltam kevesebb szulést kovetoen.
2015. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Feherjet koros alultaplaltsagnal bont le a szervezet. Nalad ez nagyon nem all fenn. Milyen mereganyag? Ha nem eltel nagyon egeszsegtelenul, akkor jelentos mereganyag nem tud felszabadulni, mert nincs. Tenyleg olvass utana az anyagcserenek.
2015. júl. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Mi lesz ha fogysz?? Nagyon örülsz majd neki!!! :) Hidd el, ha nem hízol mostantól egy dekât sem a terhesség végéig, akkor ergo fogysz. :)

Nyugi van, ne idegeskedj. Majd a védõnõ szól, ha gond van.

Pl én 95kg-ról kezdtem a terhességet. Hányás az elsõ trimeszterben, minusz 8 kg. Hidd el, nem izgat. Soha nem tudtam diétázni, sportolni meg lusta vagyok. Legjobb diéta a terhesség-EDDIG! :)

Már nem hányok, de nem kívánom a kaját. Minusz 2 kg. Tehát 10-zel vagyok kevesebb! Félidõnél járok, kiváncsi vagyok, hogy alakul a végéig. De azt számoltam, hogy ha visszahízok 10 kilót szülésig, akkor is kevesebb leszek, mire hazajövök a kórházból, ugyanis 6-8 kiló tuti lejön a szülésnél. Tehàt mostantól 16-18 kg-ot kéne hízni, hogy annyi legyek, mint elõtte. Nyilván nem ez a célom. :) De happy vagyok, sosem voltam ilyen csini mint most. (Nyilván a magam kategóriàjában) Neked meg boldog babavárást!

2015. júl. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, egyél, ami jólesik, a baba elveszi, ami kell neki.


Ettől függetlenül: szénhidrátra szüksége van a szervezetednek. De jó szénhidrátokra. Teljes kiőrlésű kenyér, ilyeneket egyél. Nem kell sokat, de a napi 150 gramm legyen meg.

2015. júl. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Ez erdekes téma. Bőven 100 felett kezdtem az elsővel. Szülésig több mint 10kg-t fogytam. Igaz vele az első trimeszter megviselt plusz a gyomromon ult. Szulessel egyutt 18kg minuszba zartam. Most vagyok a 32 hétbe. Vele könyebb és változó mennyit eszem. Vannak könnyebb es nehezebb napok. Eddig 3kg minuszba vagyok. Azt megjegyzem hogy mar 2400gramra becsulik a súlyát. Tehát mindent elvesz amit kell. Az orvos is azt mondja míg a baba nő nincs baj.
2015. júl. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ha a baba megfeleloen no nem gond azt edd amit kivansz. husi sok zoldseg gyumolcs nagyon is megfelelo. keves zsiradek es szenhidrat nem baj. örülj ha nem szaladnak fel a kilók. a babának nem okoz gondot ha wan miböl fogynod.
2015. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!