Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek káros a babámnak,...

Szerintetek káros a babámnak, hogy műkörmösként dolgozok?

Figyelt kérdés
Reszelés közben maszkot használok. A vendégeim még nem tudják, hogy állapotos vagyok. De sokan amikor bejönnek az üzletbe mondják, hogy annyira fullasztóan vegyszerszag van bent, pedig szellőztetek és a ventilátor is megy. Anyagilag természetesen nagyon rosszul jönne ha abbahagynám, de nem ez most az elsődleges szempont, hanem a kisbaba. Nem tudom mitévő legyek
2015. júl. 9. 11:22
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdésből nem derül ki, hogy még pocaklakó
2015. júl. 9. 11:28
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem mondanám,hogy egészséges lenne de nem megoldható,hogy az asztalod az ablak mellett legyen? Vagy ha nem is,akkor közelebb hozzá?
2015. júl. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hiába van porelszívóm és maszkom, nagyon irritált a por. A Liquid-ről és az acetonról ne is beszéljünk, így már csak gél-lakkot vállalok, az hamar is megvan, és a vendégeim is megértették....aki meg nem....nos :D én nem őket tartottam fontosnak. :)
2015. júl. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. Kerülni kellene mindent amiben van formaldehid, dibutil-ftalát, vagy toluol-vegyületek. Ha tényleg a kisbaba az elsődleges szempont, akkor én alternatív lehetőségek után néznék a helyedben, és egy közel dolgozó ismerősödnek átadnám a műkörmös vendégeket a babavárás időszakára. Közben pedig utánanéznék a természetes megoldásoknak, nem tudom, csinálsz-e manikűrt-pedikűrt, abban vannak olyan lehetőségek, ahol a káros anyagoknak legalább egy részét el tudod kerülni (pl. méhviaszos manikűr-pedikűr), vagy csinálhatsz talpmasszázst is, ha ahhoz értesz.


Még ha nem mondanák, hogy milyen vegyszerszag van, akkor sem ajánlott dolgoznod most ezekkel az anyagokkal. Persze vannak, akik bevállalják, és nem lesz semmi baja a gyereknek, de én nem kockáztatnék a helyedben. A ftalátok például befolyásolhatják a nemi szervek fejlődését, a fiú babákra még károsabbak pl. mint a lánybabákra. Hanyadik hétben jársz?

2015. júl. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
7 hetes még csak
2015. júl. 9. 18:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Amiket leírtam, fokozottan igazak a terhesség első harmadára, amikor a legfontosabb szervei fejlődnek éppen ki, a 7-10. héten különösen, persze végig fontos lenne. Nem tudsz esetleg most 3-5 hetet kihagyni valahogy, vagy addig csak géllakkozást vállalni, és még sűrűbben szellőztetni?
2015. júl. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerdán megyek az orvosomhoz, meglátom mit mond de ha kell akkor az lesz az utolsó munkanapom nem szeretném ha baja lenne miattam a babámnak!
2015. júl. 11. 09:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Az első trimeszterben fejlődnek ki a baba szervei, ilyenkor nagyon kell vigyázni rá, hiszen kulcsfontosságú ez az időszak a későbbiekre nézve.

Ne hallgass senkire, sem doktorra, sem másokra itt..

Ha jobban belegondolok felesleges ha itt mondjuk neked, hogy ablakhoz közeli helyre pakolj át, hiszen az anyagokat akkor is belélegeznéd..Ha ennyire nem vagy biztos benne, hogy mi lenne a jó, akkor hagyd ki ezt a pár hetet ha kitudod, mert úgy sem nyugszol meg, ne járjon egész nap az a fejedben , hogy ezzel most ártassz e vagy sem.. :)

Kellemes babavárást!

2015. júl. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Abbahagyom!
2015. júl. 16. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!