Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen 5.7 mm petezsák...

5 hetesen 5.7 mm petezsák mikor lesz szivhang?

Figyelt kérdés
4 hét mulva hivott vissza az orvos de addig nem akarok várni
2015. júl. 9. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan két hét kb.
2015. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2015. júl. 9. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
5 hetesen nekem is csak petezsák volt, 8 hetesen hívott vissza. Szerintem érdemes kivárnod, nekem akkor látszódott és volt szívhang, így megkaptam minden beutalót a vizsgálatokra. 15hkm
2015. júl. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A méret alapján most vagy kb. 4 hetes és 4-5 napos-5 hetes 1 napos. Szívhang 6+4-en szokott lenni, pontosabban szívcső pulzálás, mert szívhangot majd csak később lehet általában hallani, legalábbis ahová én járok, ott olyan az uh. 4 hét múlva leszel valahol a 8. hét végén, az teljesen indokolt. Ha nem akarsz addig várni, legkorábban 1,5-2 hét múlva érdemes elmenni másik orvoshoz, aki már talán fogja látni a szívcső pulzálását, de ez sem garancia.


Mindenesetre megértelek, és én is elmennék a helyedben előbb, csak tudni kell azt, hogy mire számíthatsz, hogy ne csalódj, ha esetleg túl korán mész. Én 5+1-en (petezsák 7mm, szikhólyag 2-3mm), és 7+3-on voltam (CRL 1 cm), és közben még egy 6+2-n is (CRL 7 mm), mert hasszurkálás miatt behívott kontrollra.:) Legközelebb majd 3,5 hét múlva megyek, az még olyan messzinek tűnik:)

2015. júl. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Itt van amúgy egy mérettáblázat, de ez olyan 2-3 nappal előrébbnek mondja, mint a legtöbb másik helyen, amit olvastam, viszont csak ebben találtam adatokat a petezsák méretéről.

[link]


Ha lesz már ülőmagasság (crl) méret is, akkor ezt a táblázatot ajánlom, ez kb. pontos (1-2 napos eltérések lehetnek):

[link]

2015. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi tegnap menszi szerint 4+5 hetes voltam de 5 hetest mondott lehet a petezsák méretéből gondolta?Jövőhéten elmegyek addigra csak látszik valami 8 nap múlva:)
2015. júl. 9. 15:44
 7/12 anonim ***** válasza:
Ja, pontosat nekem sem mondott még annó, csak a hteket mondta, hogy kb. hány hetesnek felel meg.
2015. júl. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
8 nap múlva is a petezsákot fogod látni, illetve benne a szikhólyagot, ha jó az uh készülék, ennél többre ne nagyon számíts:)
2015. júl. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem annyira nehéz ez a várakozás
2015. júl. 9. 16:52
 10/12 anonim ***** válasza:

Hidd el, tudom, rólam sem a türelmet mintázták, legalábbis a várakozással kapcsolatban semmiképpen:) A férjem azt mondta, hogy kénytelen leszek gyakorolni, mert még sok-sok hónap lesz az is, mire a kezemben fogom. De hát az ember szeretné tudni, hogy minden rendben van, és várom azt is, hogy eljussunk a 10. hét végére, amire minden fontos szerve kifejlődik. Szoktam neki gondolatban üzenni, hogy ne haragudjon, hogy siettetni akarom, és hogy fejlődjön szépen, a saját tempójában, én pedig azon vagyok, hogy kiélvezzek minden napot ebből az egészből. Javaslom neked is ezt, ha máshogy nem megy, csinálj légzőgyakorlatokat, az jót tesz a babának is.


Lenne ilyenkor nagyon sok aggódnivaló, ezért mi a férjemmel megbeszéltük, hogy mindíg éppen annak örülünk, ami van. 4+5 hetesen tök jó, hogy látszott a petezsák, már tudhatod, hogy jó helyen van, most meg kell elégedni ennyivel. Ha szeretnéd gyakrabban látni, akkor persze elmehetsz többször is orvoshoz, nekem is mondta a nőgyógyászom, hogy van olyan is, aki hetente jár, és az is rendben van (persze az extra uh-kat neki kell fizetnie).


Ilyenkor az elején még sokat változnak, nőnek, és jó nézni, hogy 1 héttel később mekkora lett, és milyen az alakja, szóval menj ám el nyugodtan, csak a szívhangra még tényleg várnod kell egy kicsit:)

2015. júl. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!