Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valaki aki a 36 hét után...

Volt valaki aki a 36 hét után is szedte a magnéziumot? Baj ha a 38. hétig szedem?

Figyelt kérdés
Lett belőle hátránya, nehezebb szülés vagy bármi? Tudom, hogy a 36 hét után ajánlott abbahagyni, de baj ha mégis a 38. hétig szedem?
2015. júl. 9. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem érdemes 38 hetesen szedni, ha eljön az ideje a szülésnek, akkor csökkentheti a fájásokat a magnézium, és ez lassíthatja a folyamatokat. 37. hét után már nem koraszülés, nem kell félni a görcsöktől, ezek már josló fájások, amivel készül a méh a szülésre. Nekem magas adagban kellett magnéziumot szednem, abbahagytam a 37. hétre, 38 végén megszületett a fiam, de majdnem két napig tartott a szülés és császár lett a vége. Én úgy érzem, hogy köze lehet a sok magnéziumnak ahhoz, hogy nem voltak hatékonyak (az amúgy nagyon-nagyon erős) fájások. A fájdalom nem volt kisebb, az eredményessége viszont igen.
2015. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

de miért lenne az neked jó ha szeded? 36. héttől kész van a baba a megszületésre, akkor már jöhet nyugodtan, nem kéne ellene tenni. minél jobban elkezd felkészülni a méhed, a méhszájad a szülésre, annál könnyebb lesz majd, ez a babának is jobb, így nem látom értelmét :) én homeos bogyókat és málnalevél teát is ittam 36. hét után, de így is csak a kiírt napon szültem, nem szívesen hordtam volna túl vagy szültem volna indítottan :)

nyilván bajt nem okozol vele, de hogy nem is jó az is biztos :)

2015. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Még dolgozom a 1 hetet, lenne otthon is tennivaló, meg hiányzik még egy pár dolog, amit meg kell vennünk, így mindenképpen jó lenne ha maradna a 38. hétig. Illetve lehet ez most hülyén hangzik, de annyira élvezem a terhességem, meg hogy még kicsit pocakban van, szeretném kiélvezni amíg lehet ezt az időszakot.


De igazatok van, nem hiszem hogy ezen múlik, ha jönni akar gondolom nem tartja vissza a magnézium sem, csak elgondolkoztam rajta. De az nem baj, hogy éjszaka még így is nagyon görcsöl a lábam ha nem szedem majd egyáltalán?

2015. júl. 9. 15:01
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha görcsöl a vádlid akkor szerintem orvost kérdezz. Nyilván szenvedni nem kell de a legjobb, ha doki tanácsolja.
2015. júl. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
NEm fogja visszatartani a babát :) Viszont lehet gond, ha jön és nem elég jó a fájás. A lábgörccsel foglalkozni kell, persze, de hiába szeded a magnéziumot, ha meg akar születni 38. héten, akkor meg fog :) így is úgy is :))) Viszont esténként mondd el neki, hogy még sok a dolgod, maradjon még egy picit :) hátha "hallgat" rád :)
2015. júl. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A dokiddal beszéld meg. Nem tudom mire szeded én egészen a szülésig szedtem, mert nekem sokszor begörcsölt volna éjszaka a lábam, meg ritkán keményedtem is.

Semmi hátrányom nem származott belőle. Nekem nem voltak jóslóim stb.Mindkét szülés előtt még 1-2 órával hétvégi nagybevásároltam :) Mindkettőnél csak furán éreztem magam, nem találtam a helyem ezért mentünk a kórházba megnézetni magam ( igaz másodiknál azért is mert a nagyobb még a mamánál volt ovi után és nem akartunk úgy hazaindulni, hogy aztán csináljunk vissza mindent). Viszont mire a kórházba értem 5 perces fájásaim voltak, a fejük be volt ékelődve a szülőcsatornába. Szóval észrevétlenül tágultam ki ( lehet ez a mg hatása volt, de ezt nem lehet tudni) Mindkettő könnyű szülés volt 3 ill. 1 óra alatt. Szóval nyugi ha a doki is azt mondja szedheted nyugodtan, mint írtam nekem muszáj volt.

2015. júl. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, én a kiírt előtt 2, ill. 1 nappal szültem :)
2015. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Nekem ismerősöm (Szlovákiában lakik,ott ezt javasolják) végig szedte a magnéziumot,és 3 óra alatt megszült.Én abbahagytam a 36.-ik héten,és 11 órát vajúdtam.Szerintem kb.ennyit jelent,de kérdezd meg a dokidat.
2015. júl. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Julie S ***** válasza:
100%
En a 38. heten szultem 6,5 ora alatt. Vegig szedtem magneziumot vadligorcs miatt. Semmi gondot nem okozott.
2015. júl. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én végig szedtem lábgörcsök, és a nyugtató hatása miatt, sajnos a végén nagyon sokat idegeskedtem a szülés és a sok vizsgálat miatt (rettegek a nőgyógyásztól). Dokim azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem, mondjuk én nem több ezer mg-ot szedtem naponta, csak pár százat. 39. héten magzatvízelfolyással indult be a szülés, és a víz elfolyásától számítva hét órán belül, az első fájástól számítva 4 órán belül megszületett a fiunk, nem volt gond belőle. De kérdezd meg a dokidat, az a biztos.
2015. júl. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!