Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hétig szedtetek...

Hányadik hétig szedtetek magnéziumot? Mit tanácsolt az orvos/védőnő?

Figyelt kérdés
Nekem a védőnő 36. hetet mondott, az orvos 37-et. Nem nagy különbség, de kíváncsi vagyok. Egyébként csak 3x1 MagneB6ot szedek, néha keményedik a pocak, de nem túl kellemetlen és hamar elmúlik.
2015. márc. 18. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36. hétig javasolták, addig is szedtem.
2015. márc. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36ik hétig mondta a doktor úr és a védőnő is.
2015. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is a 36. hétig szedtem, az orvos is ezt mondta.
2015. márc. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%
36. hét,de felejtsd el sürgősen a magnbe6-ot,légyszíves....Még egy normál felnőtt napi Mg adagját sem fedezi,ha egy nap 6-ot vesz be,az sem...Neked meg most különösen kell a Mg,nekem 3x1 Magnézium-citrici-t mondtak és még akkor is nagyon jó,ha csak 1-2-őt veszek be,mert 1 tablettában van 500 mg Magnézium. Sok orvos azért ajánlja a Mgb6-ot,mert a gyártóval van szerződése és jutalékot kap az eladott dobozokból. És ezt egy nőgyógyász mondta nekem,aki ajánlotta a citritet is.
2015. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem szedtem egyáltalán. 3 egészséges gyerekem van.
2015. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és ha 1 doboz árából meg van 3 doboz citrit recept nélkül. receptre meg 6 doboz... nem mindegy.
2015. márc. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi :)

Igen, már én is gondoltam a cserére, de mivel mindjárt abbahagyom, most már beszedem a maradék dobozt. Tényleg nem olcsó, de nem fogyott sok, mert nem nagyon keményedtem.

2015. márc. 18. 16:47
 8/11 anonim ***** válasza:
36
2015. márc. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
4-6-os vagyok,hát igen,az 50 szemes majdnem 2000 ft és 8 nap alatt elfogyott,mert a doki napi 6-ot szedetett velem. Aztán másik doki mondta a citritet és az nagyon sokat segített. Egyáltalán nem fájt a hasam és nem keményedtem a Mgb6-tól meg ugyanolyan volt,mintha be se szedtem volna. Azt hiszem az 5-ös írta,hogy nem szedte és egészségesek a gyerekei. Hát nagyrészt nem is a gyerek miatt kell szedni,hogy ő egészséges legyen,hanem amiatt,mert a mi szervezetünk Mg készlete merül ki és az kell egy olyan embernek is aki nem terhes. Izomlazító és nagyon jó ha fáradtsággal küszködik az ember.
2015. márc. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"még akkor is nagyon jó,ha csak 1-2-őt veszek be,mert 1 tablettában van 500 mg Magnézium"


Nem 500 mg magnézium, hanem 500 mg magnézium-citrát van benne, ami ~69,5 mg elemi magnéziumnak felel meg.


A MagneB6 470 mg magnézium-laktátot tartalmaz, ami 48 mg elemi magnéziumnak felel meg.


Tehát a különbség mennyiségben nem akkora!

Viszont az tény, hogy a citrát jobban felszívódik, több hasznosul belőle.

2015. márc. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!