Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől van az, hogy a terhelése...

Mitől van az, hogy a terheléses vércukor értékem magas, ha a cukros víz (illetve cukros ételek) után nézik (8,5), viszont ha annak megfelelő szénhidrát mennyiség (amiben nincs konkrétan cukor) után, akkor teljesen normális?

Figyelt kérdés

Cukros ételek után magasabb az érték, viszont ha zsemle, tej, stb. szénhidrát terhelés után az 1 órás 5,9, a 2 órás pedig az éhgyomrinak megfelelő.

A diabetológián csak a cukros értéket veszik figyelembe, diétát írtak elő, de ahogy eddig néztem a cukor értékeimet, csak a cukros ételeket kellene mellőznöm. Mit lehet ilyen esetben figyelembe venni?

Amikor visszafogtam a szénhidrát fogyasztásomat elkezdtem fogyni. Az orvos erre azt mondta, hogy amíg van miből, a baba úgyis elveszi amire szüksége van. Nem lehet ebből baja?


2008. szept. 3. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A babádnak nem lesz baja, ha követed az előírt diétát. A mostani állapotod csökkent cukor toleranciának hívják, ami még nem cukorbetegség,de a hozzá vezető úton haladsz. A szervezeted egy nagyobb szénhidrát adag bevitelnél már megküzd az elegendő inzulin termeléséért, és ha gyakran kell így küzdenie akkor bizony ki fog merülni, és feladja. Akkor majd jöhetnek a gyógyszerek, vagy az inzulin injekció.

Szóval érdemes most kicsit diétáznod, nehogy később nagyobb baj legyen. A babád el veszi ami kell neki, emiatt tényleg ne aggódj!

2008. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Csak azt nem értem, hogy a doki ezt miért nem tudta elmondani. Elintézte annyival, hogy nem lesz semmi baj, 10-20 év múlva úgyis cukorbeteg leszek...

2008. szept. 3. 19:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Jajj mindenkit ezzel rémítgetnek! Orvostan hallgató mondta, hogy a cukros eltérés egyáltalán ritka kismamáknál, mert a nemtudom milyen szövet bezavar a szervezet hormontermelődésébe (ő tök logikusan elmondta), és túlnyomó többségben a szülés után minden vissza is áll a megfelelő szintre (ezt már az én orvosom mondta), minden további beavatkozás nélkül. Engem is cseszlettek: 7,8 lett a 120 perces cukrom, a felháborító számomra, hogy egy kalap alá vettek a 15!!!-ös 120-perces cukorértékű anyukával. Mikor közölték, hogy tejet sem ihatom, akkor úgy döntöttem, hogy komolytalan ez az egész. (Bezzeg az senkit sem érdekelt, hogy a refluxom miatt fulladozom a gyomorsavtól, és az a 2 nagy korty tej az egyetlen, ami használ ellene). Egy mérés nem mérés, és amúgy is egy életszerűtlen vizsgálat: mikor eszel te meg éhgyomorra egy pohárnyi tömény fehér cukrot? Igen, biztosan van, akinél kezelni kell, de én úgy érzem, nagyon sok a mondva csinált páciens, meg feleslegesen rémítgetik az anyukákat, alapból már a terhességet is úgy kezelik, mintha valami betegség lenne. Azt meg senki sem tudja, hogy valaki tényleg cukorbeteg lesz-e 10-20 év múlva, vagy sem. Beleerőszakolják az emberbe a betegségtudatot...

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egy kismama nyugodtan tömheti a cukrot meg a süteményt, kólát, mert az akinek rendben van a cukra, - sőt, aki nem terhes, annak sem egészséges szóval NE TEGYE!!! De ha amúgy a cukorszint rendben van a kontrollokon - merthogy ennek ellenére amit gondolok magamban erről az egészről azért én is eljártam becsülettel (tekintve, hogy nem csak az én egészségemről van szó), és kis odafigyeléssel semmi probléma, akkor ne hagyd, hogy halálra ijesszenek ezzel! (legközelebb) A fogyás attól függ, milyen ütemű, én is fogytam terhesen, és utáltam, hogy ezért még külön meg is dicsértek, holott én aggódva kérdeztem, hogy ez rendben van-e, és egyáltalán nem éreztem úgy, hogy rászolgáltam volna az elismerésre. Akkor egy kicsit több szénhidrátot ettem (rizst pl) de így is 4 kiló mínuszba volt a súlyom szülés után a terhesség kezdetéhez képest. A kisbabám egészségesen jött a világra, semmi "cukros" nem volt rajta.


Azóta minden rendben?

2017. júl. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam: a cukros eltérés egyáltalán NEM ritka jelenség kismamáknál.
2017. júl. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!